Reklama

Kursy walut: Stabilizacja złotego

Jak oceniła główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek, do czasu środowych decyzji Fedu nie należy spodziewać się dużych zmian kursów EUR/USD i EUR/PLN.

Według niej, możliwe są z kolei niewielkie spadki rentowności polskich 10-latek.  

Reklama

- Na rynku walutowym początek tygodnia przebiega dość spokojnie. W tym tygodniu kluczowe dla kształtowania się kursów walutowych będą środowe decyzje Fedu w kwestii polityki monetarnej i projekcje makroekonomiczne dla Stanów Zjednoczonych, które poznamy w środę wieczorem. Do to tego czasu na rynku może panować względny spokój - powiedziała Monika Kurtek.

Innym wydarzeniem, które jest w stanie zakłócić spokój na rynku walutowym, może być pojawienie się niespodziewanych informacji dotyczących brexitu. Jednak - według Kurtek - to Fed jest obecnie w centrum uwagi inwestorów.

- W poniedziałek obserwujemy lekkie osłabianie się dolara w stosunku do euro. Do czasu środowych komunikatów Fedu, kurs EUR/USD powinien się poruszać w granicach 1,1840-1,1900. Z kolei EUR/PLN powinien oscylować w okolicy obecnego poziomu, czyli 4,45 - prognozuje.

EUR/PLN

4,5574 0,0047 0,10% akt.: 25.09.2020, 15:33
  • Kurs kupna 4,5556
  • Kurs sprzedaży 4,5591
  • Max 4,5606
  • Min 4,5450
  • Kurs średni 4,5574
  • Kurs odniesienia 4,5527
Zobacz również: GAMFACTOR-PDA USD/GBP SEK/PLN

Rynek długu

- Na rynku długu także nie widać dużych zmian, zarówno w przypadku obligacji na rynkach bazowych, jak i na krajowym rynku - powiedziała Monika Kurtek.

Zdaniem ekonomistki, podobnie jak na rynku walutowym, do czasu środowych komunikatów Fedu inwestorzy nie powinni obserwować dużych zmian. 

- Na rynku niemieckim mogą wystąpić niewielkie spadki rentowności. Obecnie rentowności polskich dziesięciolatek są w okolicy 1,35 proc. Podobnie jak na rynku niemieckim możliwe są niewielkie spadki rentowności w kierunku 1,34-1,33 proc. W tym tygodniu na polskie obligacje największy wpływ będą miały informacje z zagranicy - dodała.

Na rynkach bazowych dochodowość amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wynosi 0,659 proc. (-0,8 pb), a niemieckich -0,500 proc. (-1,8 pb).

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: złoty | waluty | kursy walut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »