Reklama

"Podwyżka stóp może być konieczna w pierwszej połowie roku"

Podwyżka stóp proc. może być konieczna jeszcze w pierwszej połowie tego roku - ocenił Andrzej Bratkowski z Rady Polityki Pieniężnej w wywiadzie dla agencji Bloomberg.

- Jest coraz bardziej prawdopodobne, że podwyżka stóp procentowych będzie konieczna w pierwszej połowie roku - powiedział Bratkowski w opublikowanym we wtorek wywiadzie dla agencji Bloomberg.

Reklama

Dodał, że jest dość mało prawdopodobne, że inflacja powróci do celu bez podwyżek stóp.

Jego zdaniem styczniowy poziom inflacji "nie był żadną rewelacją".

***

Dane makroekonomiczne z początku 2012 zwiększają prawdopodobieństwo stabilizacji stóp w dłuższym okresie - powiedziała PAP Elżbieta Chojna-Duch z RPP.

- Dane makroekonomiczne dotyczące polskiej gospodarki z początku roku zwiększają prawdopodobieństwo stabilizacji stóp w dłuższym okresie. Nie są to złe dane dla gospodarki oraz dla procesów inflacyjnych. Perspektywy są pomyślne, zwłaszcza, jeśli chodzi o eksport oraz kurs PLN, który w dłuższym okresie powinien nadal się umacniać. Także spowolnienie gospodarcze na świecie wydaje się być mniejsze niż sądzono - powiedziała.

- Obawy o strefę euro nadal się utrzymują a pozytywny wpływ decyzji dotyczących Grecji może okazać się przejściowy. Jednak działania EBC uspokajają rynek i wpływają na poprawę płynności w sektorze bankowym i sytuację na rynku papierów skarbowych także krajów południa Europy - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »