Reklama

Rynek kryptowalut pod presją

Rynek kryptowalut znajduje się obecnie pod największą presją od 2013 r., dzięki czemu widzimy kolejny, czerwony dzień w tej branży. Spośród 30 najbardziej wartościowych kryptowalut tylko 3 są notowane na plusie.

Spotkania G20 zakończyły się bez żadnych kłótni. Przywódcy świata wydają się być zaskakująco po jednej stronie i wydali wspólne oświadczenie.

Reklama

Grupa G20 ponownie podkreśliła swoje zaangażowanie w paryskie porozumienie klimatyczne, nawet biorąc pod uwagę planowane odejście przez USA od umowy. Oświadczenie nie zawierało wzmianki o Korei Północnej. Wygląda więc na to, że problem został zamieciony bezpiecznie pod dywan.

Spotkanie Trump-Putin również wywołało wiele emocji. Najbardziej godnym uwagi było pytanie Trumpa, czy Rosja interweniowała w wyborach amerykańskich. Putin odpowiedział, że nie. Niektórzy więc uważają tę kwestię za zamkniętą. Oczywiście będziemy czekać, aż śledczy, Robert Mueller, ostatecznie to rozstrzygnie.

Amerykańskie sprawozdanie z rynku pracy opublikowane w zeszły piątek było bardzo ciekawe. Gospodarka Stanów Zjednoczonych zdołała stworzyć aż 222 tys. miejsc pracy. Rynek pracy jest z pewnością gorącym tematem w tym momencie, niektórzy uważają, że aż za bardzo. Jedyną zastanawiającą kwestią jest, że pomimo malejącej siły roboczej, płace nie wydają się rosnąć. W ubiegłym roku przeciętne wynagrodzenie godzinowe wzrosło o zaledwie 0,2%.

Na rynku nic się nie zmieniło. Najpierw ceny poszły w górę, potem spadły a wszystko skończyło się akurat.... tam gdzie się zaczęło. Z drugiej strony, akcje dobrze zareagowały na te dane i indeks Dow Jones szybko wzrósł. Oczywiście ostatnimi czasy nie potrzeba wiele, aby zadowolić rynki akcji.

Według artykułu zamieszczonego dzisiaj rano na Bloomberg, w ciągu ostatniego miesiąca inwestorzy przechodzili przez fazy od bardzo pewnych siebie do dosyć sporych spekulacji.

Wydawać by się mogło, że powodem tego jest oczekiwanie na wzrost stóp w Stanach Zjednoczonych. To jednak nie ma sensu. Takie przypuszczenia wzrostu stóp krążą już od miesięcy. To nie jakaś nowość, która musi być natychmiast wyceniona.

Analizując wykres porównujący ceny złota w ciągu ostatnich stu lat w porównaniu do podaży dolara amerykańskiego na rynku możemy zauważyć, że w ciągu ostatnich 4 lat widać jakieś długoterminowe rozbieżności na rynku.

Rynek kryptowalut znajduje się obecnie pod największą presją od 2013 r., dzięki czemu widzimy kolejny, zupełnie czerwony dzień w tej branży.

Spośród 30 najbardziej wartościowych kryptowalut tylko 3 są notowane obecnie na zielono. Powodem tego jest fakt, że ich łączna wartość rynkowa spadła znacznie poniżej poziomu 100 miliardów dolarów. Jeśli jednak spojrzymy na ostatnie trzy miesiące, dokładnie widać, że od kwietnia nadal jesteśmy na plusie.

Podobnie jak w przypadku złota, jedną z najlepszych strategii jakie można zastosować na rynkach kryptowalut, jest myślenie długoterminowe. Nie grozi nam wtedy zdziwienie, ani zaskoczenie krótkimi ruchami. Kupuj przy niskich cenach, sprzedawaj po wysokich i zawsze miej zdywersyfikowany portfel.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro

Dowiedz się więcej na temat: R. | cyfrowa waluta | bitcoin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »