Reklama

Złoty stabilny, korekta na długu zahamowała

Do wyborów w USA i posiedzenia RPP rynki mogą być stabilne, a kurs złotego może utrzymywać się w przedziale 4,10/4,12-4,15 za euro - oceniają dilerzy. Ich zdaniem także rynek długu, na którym obserwowana w ostatnich dniach korekta zahamowała, do posiedzenia Rady powinien być stabilny, przy malejącej aktywności.

- Nie sądzę, żebyśmy do posiedzenia RPP i wyborów w USA mogli być świadkami wielkich zmian na rynku złotego. Te dwa wydarzenia w nieodległej przyszłości sprawiają, że rynki przyjęły postawę wyczekującą, więc najbliższe dni powinny być dosyć spokojne. Kurs złotego może się utrzymywać w przedziale 4,10/4,12-4,15 za euro - powiedział w rozmowie z PAP Jan Koprowski, diler walutowy BNP Paribas.

Reklama

- Listopadowa obniżka stóp procentowych jest już w cenach, ale wszyscy będą się uważnie przysłuchiwać komentarzom Rady, a inwestorzy będą próbowali wyczuć, jaka będzie dalsza ścieżka obniżek. Z kolei, jeśli chodzi o wybory w USA, to trudno powiedzieć, jaki będzie ich wynik i jaki to może mieć wpływ na złotego - dodał.

- We wtorek złoty nieco się umocnił, kupował jeden z zagranicznych banków - powiedział diler.

Dilerzy rynku długu spodziewają się, że ostatnia korekta mocnych wzrostów zakończyła się i w najbliższych dniach rynek powinien być stabilny.

- Początek wtorkowej sesji był słaby, spadały ceny na środkowym i długim końcu, ale potem sprzedaż się zatrzymała, a rynek odbił po dość ostrym zejściu. Wszystko to przy niedużej aktywności, a dzień był dość spokojny. Spadki to była kontynuacja ruchu z ostatnich dni, ale doszliśmy do poziomów, przy których można było przewidzieć, że nastąpi zatrzymanie sprzedaży - powiedział w rozmowie z PAP diler obligacji w Banku Millennium Krzysztof Szczerbiński.

- Po ostatnich mocnych wzrostach nastąpiła korekta, która była konieczna. Teraz korekta doszła do poziomów, które zachęcają do kupna polskich obligacji - dodał.

- Wtorek był bardzo spokojny. Sądzę, że im bliżej końca tygodnia tym aktywność na rynku będzie malała, a jeśli złoty będzie stabilny, to i obligacje powinny być stabilne. Czekamy na decyzję RPP, a zwłaszcza na komentarze po niej - dodał diler.

We wtorek, 6 listopada, w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie, a także do Izby Reprezentantów i Senatu.

Najbliższe posiedzenie RPP odbędzie się w dniach 6-7 listopada.

     wtorek wtorek poniedz.
     16.05  9.25   16.05
EUR/PLN 4,1280 4,1450  4,1490
USD/PLN 3,1837 3,2032  3,2139
EUR/USD 1,2963 1,2941  1,2906
OK0714   3,90  3,89   3,90
PS0417   4,12  4,12   4,12
DS1021   4,53  4,53   4,53
Dowiedz się więcej na temat: złoty | waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »