OECD nie zmienia decyzji

W czwartek na rynku surowcowym największą zmianę ceny odnotowała miedź. Za funt metalu płacono 295 USD, czyli o ponad 3,3 proc.więcej niż dzień wcześniej. Chiny, największy odbiorca światowych zapasów miedzi, wyprodukowały w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku o 18,5 dóbr przemysłowych.

W czwartek na rynku surowcowym największą zmianę ceny odnotowała miedź. Za funt metalu płacono 295 USD, czyli o ponad 3,3 proc.więcej niż dzień wcześniej. 
Chiny, największy odbiorca światowych zapasów miedzi, wyprodukowały w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku o 18,5 dóbr przemysłowych.

Dane opublikowane przez państwowy urząd statystyczny pokazują, że popyt na miedź, która jest jednym z podstawowych komponentów produktów przemysłowych, nie zwalnia wbrew pojawiającym się co jakiś czas na rynku spekulacjom.

Posiedzenie decydentów 12 krajów OPEC nie przyniosło zmian poziomu wydobycia ropy naftowej. Cena baryłki stabilizowała się wokół 58 USD. 

Uspokojenie rynków akcji oraz dane o większym niż oczekiwano  wskaźniku cen  producentów przełożyły się na powrót inwestorów na  rynek metali szlachetnych. Za uncję złota płacono  ok. 648 USD, czyli o niecały 1 proc. więcej niż dzień wcześniej.

Reklama

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: miedź | OECD | dolar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »