Reklama

Jak przebiega obróbka drewna konstrukcyjnego?

Profesjonalna obróbka drewna jest niezbędna, aby klient otrzymał produkt idealny do budowy domu czy też przygotowania innego obiektu. Konieczne jest przeprowadzenie procesu suszenia, czterostronne struganie i fazowanie, a także wykonanie innych prac mających na celu dostarczenie materiału idealnego do celów budowlano-konstrukcyjnych.

Najwyższej jakości drewno konstrukcyjne? Tylko C24

Pozyskanie drewna konstrukcyjnego z odpowiedniego regionu i terenu jest niezbędne dla uzyskania bardzo dobrych efektów z trwałości i wytrzymałości całej konstrukcji. Największą popularnością cieszy się skandynawskie drewno lite C24, które pozyskiwane jest z północnych regionów Skandynawii. Rosną tam lasy świerkowe i sosnowe, które oferują drewno o doskonałych właściwościach konstrukcyjnych. Z czego to wynika? Na tamtejszych terenach panują bardzo długie zimy, które hartują materiał, uwidaczniają gęste słoje i wpływają na wyjątkową twardość drewna konstrukcyjnego. Dzięki temu zyskuje odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Inwestycja w ten materiał ma więc sens, ponieważ jesteś w stanie stworzyć budynek trwały i niezawodny przez lata.

Reklama

Co warto wiedzieć o drewnie C24? Jest naturalne, trwałe i atrakcyjne pod względem wizualnym. Dzięki temu, że Best Timber Polska poddaje je suszeniu komorowemu, zyskuje dodatkową ochronę ogniową, jak i przed atakiem insektów, pleśni czy grzybów. W procesie suszenia udaje się także uzyskać pożądaną wilgotność utrzymywaną na poziomie od 12 do 20%. Każdy proces obróbki, jakiemu poddawane jest drewno C24 jest starannie przygotowany, przemyślany i wykonywany w bardzo profesjonalny sposób. Dzięki temu klient może otrzymać materiał trwały, odporny na zniszczenia i niezawodny.

Obróbka drewna konstrukcyjnego BSH

Materiałem budowlanym odpornym na odkształcenia i pękanie jest drewno konstrukcyjne BSH, które te cechy zyskuje dzięki profesjonalnej obróbce. Pojedyncze lamele są łączone na długościach, a następnie składane jedna na drugiej. Cała konstrukcja jest dzięki temu trwała i niezawodna, a co najważniejsze możliwe jest tworzenie wielkopowierzchniowych budynków o długości nawet do 50 metrów. Realizacja projektów zgodnie z zamysłem klienta jest więc możliwa bez najmniejszych problemów.

Jakim procesom obróbki jest poddawane drewno konstrukcyjne BSH? Przede wszystkim jest suszone komorowo do uzyskania wilgotności na poziomie 12%. Krawędzie są czterostronnie strugane i fazowane na gładko, co gwarantuje pełną ochronę ogniową oraz przed atakiem insektów.

Co sprawia, że drewno konstrukcyjne KVH jest odporne na pękanie?

Drewno iglaste idealnie nadaje się do produkcji drewna konstrukcyjnego, w tym KVH. Oczywiście materiał musi zostać poddany profesjonalnej obróbce, a pierwszym jej etapem jest suszenie komorowe, podczas którego wypracowuje się wilgotność na odpowiednim poziomie. Pozwala także na uzyskanie pożądanych parametrów technicznych.

Ważnym etapem obróbki drewna konstrukcyjnego KVH jest selekcja, jakiej materiał jest poddawany. Pozwala to na przygotowanie do sprzedaży wyłącznie tych fragmentów drewna, które spełniają wymagania pod względem klasy wytrzymałości.

Drewno konstrukcyjne KVH poddawane jest specyficznej metodzie cięcia. W związku z tym, że belki nie posiadają rdzeni, nie pękają w momencie obróbki. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ minimalizuje ilość odpadów i ogranicza straty dla producenta.

Z drewna konstrukcyjnego KVH powstają konstrukcje stabilne, odporne na uszkodzenia i pozwalające na budowanie obiektów, które osiągają bardzo dobre parametry techniczne.

O czym musisz pamiętać wykonując struganie drewna konstrukcyjnego?

Struganie drewna konstrukcyjnego jest wymagane, jeżeli chcesz zabezpieczyć materiał przed atakiem insektów, pleśnią oraz grzybami. Gładka powierzchnia, która w tym procesie zostaje wytworzona zyskuje dodatkową ochronę, także przeciwpożarową. Spala się jedynie powierzchnia, a nie rdzeń drewna. Dzięki temu straty można ograniczyć do minimum, jeżeli tylko działania gaśnicze zostaną wykonane odpowiednio szybko.

W ofercie Best Timber Polska znajdziesz wyłącznie drewno czterostronnie strugane, fazowane, dlatego budynek nie jest aż tak podatny na działanie ognia. Możesz mieszkać w drewnianym obiekcie, który nie będzie spalał się szybko w wyniku pożaru. Wpłynie to w znacznym stopniu na bezpieczeństwo i komfort wszystkich mieszkańców.

Profesjonalna obróbka drewna konstrukcyjnego tylko u sprawdzonych producentów

Nie ma co do tego wątpliwości, że aby zyskać wysokiej jakości drewno konstrukcyjne, konieczne jest skorzystanie z usług najlepszych producentów. Stosują się oni do zasad i norm, przestrzegają przepisów budowlanych. Dzięki temu klient może mieć pewność, że nabywany materiał odznacza się wysoką jakością, bardzo dobrymi parametrami technicznymi i wysoką wytrzymałością na uszkodzenia.

Jeżeli szukasz idealnie przygotowanego, poprawnie składowanego drewna konstrukcyjnego, warto zapoznać się z ofertą Best Timber Polska, jednego z wiodących producentów materiałów drewnianych w Polsce.

Materiał przygotowany we współpracy ze specjalistami z Best Timber Polska

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »