Komoda do biura - wygodne przechowywanie dokumentów i materiałów biurowych

W biurach każdej firmy i instytucji trzeba przechowywać mnóstwo dokumentów. Wiele z nich funkcjonuje już wprawdzie w formie cyfrowej, jednak fizyczne, papierowe dokumenty pozostaną z nami jeszcze przez długi czas. Meblem, który najlepiej nadaje się do przechowywania jest komoda. Jest ona popularnym elementem wyposażenia każdego mieszkania i domu, ale z powodzeniem sprawdzi się również w każdym biurze. Komody biurowe należą do mebli dosyć ustawnych, dlatego nie powinno być problemów z ich właściwym umiejscowieniem. O czym pamiętać, aby komoda do biura, której szukamy spełniła wszystkie oczekiwania? Podpowiadamy w naszym tekście.

Komody biurowe - najczęściej spotykane rodzaje

Komoda powstała, kiedy w naszych domach pojawiła się potrzeba przechowywania coraz większej ilości przedmiotów. Początkowo komody pojawiły się w sypialniach i salonach, ale stopniowo zagościły również w innych pomieszczeniach, takich jak salony, jadalnie, przedpokoje i pokoje domowników. Komoda, jako mebel użytkowy szybko trafiła również do przestrzeni biurowych w firmach i instytucjach.

Komoda do biura jest coraz popularniejsza i spotykana praktycznie w każdym urzędzie, firmie i instytucji. Nie musimy szukać specjalnych, dedykowanych komód do biura, również nowoczesne meble do domu, mogą być z powodzeniem wykorzystane w biurze. Pozwalają na wygodne przechowywanie dokumentów, przedmiotów biurowych oraz materiałów biurowych.

W zależności od kształtu pomieszczenia biurowego, możemy wybrać komody biurowe niskie lub wysokie. Zazwyczaj te drugie są bardziej pojemne, ich wnętrze kryje głębokie półki, na których można komfortowo przechowywać dokumenty lub materiały biurowe.

Jeśli komuś zależy na lekkości wizualnej całego biura, to wówczas dobrym rozwiązaniem mogą być niskie komody biurowe, które posiadają jeszcze powierzchnię na blacie górnym. Można na niej ustawić dodatkowe segregatory lub urządzenia biurowe. Wygodę korzystania podnosi także system domykania drzwi “soft close".

Niezależnie od rodzaju, wszystkie komody biurowe są zaprojektowane pod kątem optymalnego wykorzystania przestrzeni do przechowywania. Ponadto, są stabilne i trwałe, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i służyć przez wiele lat, bez narażania szefostwa na dodatkowe wydatki związane z naprawami i eksploatacją.

Komoda do biura - jaki kształt wybrać?

Komody biurowe w dużych biurach powinny odpowiadać indywidualnym potrzebom organizacji pracy. I tutaj idealnym rozwiązaniem są duże komody. Powinny one być jednak odpowiednio zabezpieczone, aby nie doszło do jej przewrócenia.

Nie wszystkie biura przypominają wielkie otwarte przestrzenie. Większość polskich mikro i małych firm posiada biura o powierzchni kilku lub kilkunastu metrów. W takiej sytuacji, rozsądniejszym wariantem będą małe komody do biura, które można dowolnie przestawiać, w zależności od potrzeb. Większość posiada szuflady, ale to nie jest jedyny pomysł na przechowywanie.

Komody biurowe to nie tylko klasyczne komody wyposażone w szuflady. Nowoczesne modele są zróżnicowane pod względem układu. Mogą posiadać rząd szuflad oraz boczne wnęki, ukryte za drzwiami frontowymi. Inne serie komód posiadają półki i dodatkowe przestrzenie do przechowywania.

Wybór właściwej komody nie powinien być trudny, jeśli zasięgniemy porady specjalistów w produkcji mebli takich jak Meble Focus, którzy dostarczają meble dla domu i biura.

Aby właściwie dobrać komody biurowe, należy określić oczekiwania i zastanowić się, jakie przedmioty będą w nich przechowywane. Co może znaleźć się w biurowej komodzie?

Jakie zastosowanie ma komoda do biura - co można w niej trzymać?

Komody biurowe mogą mieć szerokie zastosowanie, wszystko zależy od konfiguracji, na jaką się zdecydujemy.

Odpowiednia komoda do biura pozwoli rozwiązać wiele problemów z porządkiem na stanowisku pracy. Nie można jednak zapominać o dobrej organizacji składowania i przechowywania przedmiotów. Dlatego warto podzielić je na kategorie, zależne od tego, jak często po nie sięgamy. Przydatne mogą być również organizery, które możemy umieścić wewnątrz szuflad.

Jedna ważna zasada! Zanim pojawi się nowa komoda do biura, warto zrobić mały remanent i sprawdzić, czy wszystko jest na pewno potrzebne. Posegregujmy przedmioty, na te które warto mieć pod ręką i te, które możemy przechowywać gdziekolwiek. To pomoże uporządkować wnętrze nowej komody i uchroni nas przed chaosem, który może nas kosztować dodatkowe godziny spędzone na poszukiwaniu ważnych dokumentów lub akcesoriów.

Komoda do biura - najpopularniejsze style

Komoda do biura powinna być wkomponowana w styl biura. Najczęściej spotykane są przestrzenie biurowe wykończone w stylu nowoczesnym. Odznacza się on prostotą i minimalizmem, a łączy funkcjonalność z estetyką. Nowoczesna komoda do biura pozwala na tworzenie zestawów z innymi meblami, możemy również ustawić obok siebie kilka komód, które stworzą spójny system mebli.

Komody biurowe w nowoczesnym stylu pozwalają dostosować je do dowolnego układu biura. W razie zmieniających się potrzeb, można je ustawiać w dowolnych konfiguracjach. Co kilka lat modne są inne kolory, a obecnie panuje trend, który łączy kolory w odcieniach drewna z czernią. Klienci chętnie sięgają też po wyraziste kolory np. ciemny błękit, szałwiowy czy szarość, które doskonale prezentują się z czarnymi połyskującymi detalami. Efekt uzupełniają fronty z dyskretnymi np. złotymi uchwytami.

Komody biurowe - materiały z jakich powstają

Komody biurowe powinny służyć w przestrzeni biurowej przez długi czas. Dlatego już na etapie wybierania właściwego mebla warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak solidna budowa i trwałe, wytrzymałe materiały. Popularnym rozwiązaniem są meble z płyty meblowej mdf, pokrytej laminatem w wielu modnych kolorach. Bardzo często w nowoczesnych meblach są zastosowane metalowe np. nóżki i podstawy, które sprawiają, że całość jest wyjątkowo stabilna, a jednocześnie wygląda lekko i nowocześnie.

Komody biurowe z płyty wiórowej są wytrzymałe i nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, oprócz usuwania kurzu. Należy pamiętać, że meble z płyty są również konkurencyjne cenowo, gdy porównamy je z tymi wykonanymi z drewna.

Komody biurowe mogą być masywne lub lekkie, wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Producenci nie rezygnują z dodatkowych zdobień takich jak np. frezowane krawędzie wybranych frontów, podkreślających nowoczesny charakter.

Pamiętajmy również o wystarczającej ilości miejsca wokół komody, aby można było wygodnie dostać się do zawartości. Komoda musi być tak ustawiona, aby nie przeszkadzała w pracy wszystkim pracownikom. Jeśli przy komodzie będą wykonywane czynności o dużej powtarzalność, trzeba pamiętać o zasadach ergonomii, a zatem o wielkości i wysokości komody.

Komody biurowe mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Zadbajmy o spójną wizję stylistyczną biura, a będzie się pracowało wygodnie i przyjemnie.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »