Konto firmowe dostosowane do potrzeb małych przedsiębiorstw: Co warto wiedzieć?

Bez względu na to, czy chodzi o jednoosobową działalność gospodarczą, czy konto dla spółki z o.o., małe przedsiębiorstwa mają często podobne potrzeby. Przekonaj się, jak dobrze dopasowane konto może usprawnić Twój biznes. Konto dla spółki z o.o. to nie tylko rachunek do rozliczeń z kontrahentami. Najnowsze propozycje banków wychodzą znacznie poza podstawowe funkcjonalności. Sprawdź, w jakich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, możesz skorzystać z rozwiązań przygotowanych przez bank.

Koszty prowadzenia konta ograniczone do minimum

Im mniej wydajesz, tym więcej zarabiasz - ta jedna z podstawowych zasad biznesu odnosi się nawet do teoretycznie niewielkich kosztów, jakim jest prowadzenie rachunku firmowego. Szukając oferty dla Twojego biznesu, z pewnością warto zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, gdzie znajdziesz wszystkie obligatoryjne i ewentualne koszty związane z korzystaniem z konta.

Jeśli zakładasz spółkę, która będzie posiadać osobowość prawną pamiętaj, że nie możesz wykorzystywać osobistego konta do rozliczeń firmowych. Dlatego założenie konta dla spółki z o.o. jest praktycznie obowiązkowe. Nie oznacza to jednak, że muszą pojawić się także koszty. Dla przykładu rachunki firmowe w banku Crédit Agricole mogą być zwolnione z opłat za prowadzenie, jeśli właściciel wykona przynajmniej jeden przelew do ZUS-u lub gdy na rachunek w danym miesiącu wpłynie określona w warunkach umowy kwota.

Istotne są również opłaty za poszczególne operacje. Dziś w przypadku konta dla spółki z o.o. dominują przelewy bezgotówkowe, dlatego darmowe transakcje realizowane przez bankowość internetową czy aplikację mobilną będą ważniejsze niż opłata za np. wypłatę gotówki w oddziale banku.

Cechy konta dostosowane do Twojego biznesu

Wbrew pozorom charakter Twojej działalności może mieć duży wpływ na to, jakie konto dla spółki z o.o. czy innego rodzaju biznesu wybierzesz. Dobrym przykładem mogą być firmy, które rozliczają się w obcych walutach. Dla takich przedsiębiorców kluczowym czynnikiem mogą być opłaty i prowizje związane z transakcjami międzywalutowymi. Istotna będzie również łatwość otwarcia konta walutowego przy rachunku w PLN oraz swoboda przelewu środków między nimi.

Jeśli z kolei często wyjeżdżasz za granicę, koniecznie zwróć uwagę na koszty posługiwania się kartą poza Polską. Ważne będą przede wszystkim opłaty za przewalutowanie oraz prowizje za wypłatę gotówki z bankomatu.

Cechy oferty banku dopasowane do Twojego biznesu mogą również dotyczyć funkcjonalności aplikacji mobilnej. Jeśli na co dzień działasz dynamicznie, przez co musisz mieć ciągle rękę na pulsie, dobra aplikacja bankowa będzie cennym narzędziem. Z jej pomocą nie tylko sprawdzisz saldo bieżące rachunku, ale również bez problemu wykonasz przelew czy złożysz wniosek o limit odnawialny przy koncie. W przypadku dynamicznego stylu prowadzenia firmy, ważny będzie chociażby dostęp do szybkich przelewów. Tutaj ponownie odsyłamy do tabeli opłat i prowizji, a w niej ustaleń względem kosztów przelewów systemami ELIXIR, Express ELIXIR czy SORBNET.

Dostęp do usług dla biznesu

Jak wspomnieliśmy na początku, oferta banków dawno przestała ograniczać się do prowadzenia rachunku rozliczeniowego. Obecnie rośnie zainteresowanie różnego rodzaju usługami dla biznesu, które coraz chętniej proponują m.in. rozwiązania związane z księgowością. W ramach bankowości internetowej można uzyskać dostęp do programu do fakturowania, samodzielnie prowadzić księgowość, a nawet współpracować z biurem rachunkowym. Do wszystkich tych aspektów masz dostęp z poziomu jednej platformy, co jest niezwykle wygodne.

W dobie wielu sposobów finansowania firmowych wydatków czy różnych strategii inwestycyjnych, rośnie wartość wysokiej jakości wsparcia merytorycznego. Dotyczy to przede wszystkim początkujących przedsiębiorców. Załóżmy, że wraz z wspólnikiem założyliście spółkę i otworzyliście konto dla spółki z o.o. Przy dość skomplikowanej formie prowadzenia działalności gospodarczej, wsparcie merytoryczne może być bezcenne. Na pomoc indywidualnego doradcy mogą liczyć nawet właściciele małych firm w banku Crédit Agricole, gdzie tego rodzaju usługi mają zapewnione już osoby samozatrudnione.

Wygodny sposób na dodatkowe środki

Zarówno w przypadku intensywnego rozwoju firmy, jak i w chwilach niepewności o płynność finansową, możesz potrzebować zewnętrznego finansowania. Dlatego już na etapie wyboru banku, w których założysz konto dla spółki z o.o., warto wziąć pod uwagę dostępność różnorodnych metod finansowania.

Dobrym przykładem może być flota samochodowa. Większość przedsiębiorców, którzy mają taką potrzebę, decyduje się na leasing, ale dobrze mieć możliwość wyboru, np. w postaci ścisłej współpracy Twojego banku z firmą, która świadczy usługi wynajmu długoterminowego.

Wybierz te cechy solidnego konta dla spółki z o.o. czy innej formy małego biznesu, które są dla Ciebie najważniejsze i znajdź optymalną ofertę rachunku z odpowiednim zapleczem usług i funkcjonalności.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »