Kredyt gotówkowy potrzebny od ręki? Sprawdź najlepszą ofertę, nie wychodząc z domu

Potrzebujesz gotówki na święta Bożego Narodzenia? Musisz zapłacić kolejną ratę za samochód? A może chcesz zainwestować pieniądze w coś, co przyniesie szybki dochód? Jeśli odpowiedziałeś tak na chociaż jedno z powyższych pytań - sprawdź, w jaki sposób szybko zdobyć kredyt gotówkowy.

Gdzie znajdę aktualne oferty kredytu gotówkowego?

Aktualne oferty kredytu możesz znaleźć w każdym oddziale banku. Możesz oczywiście zarezerwować sobie czas, żeby znaleźć tani kredyt gotówkowy. Łatwiej jednak będzie skorzystać z rankingu pożyczek, który łatwo znajdziesz pod hasłem kredyt gotówkowy online.  Ranking kredytów gotówkowych pozwala ci na szybkie sprawdzenie, w którym miejscu opłaca się brać pożyczkę. Najtańszy kredyt gotówkowy szukany tradycyjnie, podczas wizyt w różnych oddziałach jest bez sensu. Również decyzję kredytową otrzymasz szybciej online niż w tradycyjny sposób. Udzielenie kredytu gotówkowego do kwoty 30 tysięcy złotych nie powinno trwać dłużej niż kilka godzin. W przypadku większych sum możesz czekać nawet do tygodnia.

W rankingach zestawiających kredyty gotówkowe online znajdziesz obecnie takie banki, jak: PKO Bank Polski, City Handlowy, Alior Bank, Santander Consumer Bank, Santander Bank Polska, BNP Paribas, Kasa Stefczyka, Bank Pekao oraz Millenium Bank.

Wniosek o kredyt gotówkowy. Jak złożyć?

Epidemia koronawirusa sprawiła, że banki uprościły procedury, aby dostać kredyt gotówkowy. W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz tylko instytucje finansowe, które udzielają pożyczek online. Jak to się odbywa? Wchodząc na stronę wybranego banku, jesteś proszony o podanie następujących danych: imię, nazwisko, adres, PESEL, numer dowodu osobistego i numer telefonu. Potem musisz napisać, gdzie pracujesz i na jakiej umowie jesteś zatrudniony. Następny krok to opisanie wielkości rodziny oraz kosztów życia. Finalnie musisz podesłać skan dowodu osobistego oraz wyciąg z konta. W zależności od tego, jaki to bank, może być wymagany odcinek z ostatnich 3 bądź 6 miesięcy - w ten sposób sprawdza się zdolność kredytową.

Wniosek online o kredyt gotówkowy jest lepszy w wielu przypadkach. Jednym z nich jest na przykład pożyczka na samochód. Jeśli chcesz wziąć takową w sposób tradycyjny, będziesz musiał poczekać na decyzję. W przypadku, gdy bierzesz kredyt gotówkowy online, jest zdecydowanie mniej formalności i łatwiej można dostać pieniądze, które przeznaczysz na nowe auto. Banku w wypadku kredytu gotówkowego nie interesuje, na jaki cel potrzebujesz pieniędzy.

Co oznacza rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz zdolność kredytowa?

Łatwość w braniu kredytu gotówkowego nie oznacza, iż nie powinieneś znać podstawowych pojęć związanych z tą sferą życia. Twoja zdolność kredytowa to możliwość spłaty kredytu - niezależnie czy jest on gotówkowy, czy myślisz o pojęciu: kredyt hipoteczny - w terminie określonym w umowie. Warto, byś wiedział, czym jest rzeczywista roczna stopa procentowa, która pojawia się w każdej umowie kredytowej. To  całkowity koszt danego zobowiązania kredytowego lub chwilówki wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w ujęciu jednego roku. Oprocentowanie kredytu gotówkowego to główny koszt związany z tym pojęciem. Jeśli już o kosztach mowa, to uważaj na sformułowania typu "tani kredyt" czy "niska rata" - jeszcze nic nie znaczą. W wielu wypadkach koszt udzielenia kredytu jest spory. W niektórych przypadkach - szczególnie w dobie koronawirusa - może okazać się, iż należy bezwzględnie wykupić ubezpieczenie kredytu. Może to być konieczne na przykład w wypadku utraty pracy czy innego niespodziewanego wydarzenia. To również może podnieść koszt samego kredytu. 

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »