Reklama

Masz świetny pomysł na biznes? Najpierw sprawdź, z jakimi firmami ze swojej okolicy będziesz musiał się mierzyć. Pomocna będzie baza firm

Założenie własnej firmy jest bardzo proste. Niemal każda osoba może zrobić to w ciągu kilkunastu minut, nie wychodząc z domu. Przed uruchomieniem działalności warto sprawdzić swoich rynkowych rywali w bazie firm. Jakie dane można tam znaleźć?

Przedsiębiorczość się opłaca

Pomimo niezbyt dobrych nastrojów gospodarczych i dużej niepewności, jaka wiąże się z pandemią COVID-19, wiele osób jest zainteresowanych zakładaniem własnego biznesu. Nic w tym dziwnego. To znakomita droga do osiągnięcia finansowego sukcesu i zawodowego spełnienia. Jednocześnie aktualnie obowiązujące przepisy bardzo ułatwiają zakładanie firmy i testowanie swoich inicjatyw. Może zrobić to każda osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych. Jest to możliwe za pośrednictwem internetowego serwisu prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do internetu. Choć czynność sama w sobie jest niezwykle intuicyjna, to aby osiągnąć sukces, potrzeba też sporo doświadczenia i wiedzy.

Reklama

Znajdź swoją niszę z bazą firm

Wiele nowych firm nie wytrzymuje próby czasu. Bardzo często jest to związane z pominięciem odpowiedniej analizy innych podmiotów świadczących podobny rodzaj usług czy dostarczających zbliżonych towarów. Poznanie z jednej strony swoich konkurentów, a z drugiej kontrahentów niezbędnych do realizacji konkretnych celów odgrywa kluczową rolę i jest bardzo pomocne w opracowywaniu biznesplanu. Jak to zrobić? Przydatna będzie baza firm, taka jak ALEO.com

Eksperci z tego serwisu przygotowali również e-book zawierający praktyczne rady dla początkujących biznesmenów. W samej bazie znajdują się wyczerpujące informacje na temat 3921783 aktywnych na naszym rynku podmiotów. Dzięki temu można dotrzeć do danych przedsiębiorstw nie tylko bardzo szybko, ale również bez jakichkolwiek opłat i konieczności odwiedzania wielu serwisów. To krok, którego po prostu nie warto pomijać.

Jak znaleźć konkurentów w bazie firm?

Korzystanie z bazy firm jest niezwykle proste. Aby znaleźć firmę zajmującą się konkretnym obszarem działania, można posłużyć się jednym z dwóch mechanizmów:

·        Wpisać w oknie wyszukiwarki słowo kluczowe. Jeżeli chcesz dotrzeć np. do firm specjalizujących się w wykonywaniu konstrukcji metalowych, wpisz frazę "konstrukcję metalowe" lub "budowa konstrukcji metalowych".

·        Alternatywą pozostaje skorzystanie z drzewka kategorii. W analogicznej sytuacji należy przejść do kategorii "Budownictwo, usługi i materiały budowlane", a następnie do sekcji "Konstrukcje metalowe".

Oczywiście w przypadku analizy konkurentów szczególną rolę odgrywa konkretna lokalizacja. Z pomocą bazy firm można w wygodny sposób doprecyzować zapytanie. Wystarczy skorzystać z filtru i wskazać wybrany region. Pozwoli to na dotarcie do firm specjalizujących się w wybranej dziedzinie w konkretnej lokalizacji, a w następnym kroku dowiedzenie się więcej na ich temat.

Komplet danych na temat firmy

Analiza potencjalnych konkurentów jest jednym z najbardziej wymagających procesów, który wymaga sporych nakładów czasu i dużej wiedzy. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na zlecanie tego zadania wyspecjalizowanym podmiotom. Nie trzeba jednak sięgać po ich pomoc. Dzięki bazie firm możemy szybko zapoznać się z rozbudowanymi informacjami widniejącymi w profilu wybranej działalności. Należą do nich:

·        dane rejestrowe, takie jak numer NIP, REGON, KRS (jeżeli dotyczy to wybranego przedsiębiorstwa),

·        data rejestracji firmy,

·        kody PKD pozwalające na ocenę zakresu jej działania - w ten sposób można również łatwo zdefiniować kody PKD, które należy wskazać w przypadku zakładanej działalności,

·        adres rejestrowy i korespondencyjny,

·        dane kontaktowe, w tym numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej,

·        informacje o formie prawnej prowadzonej działalności,

·        dane finansowe, w tym sprawozdania finansowe, jeżeli przedsiębiorstwo jest zobowiązane do ich publikacji,

·        powiązania osobowe i majątkowe.

Sprawdź opinie na temat firmy

Oczywiście nawet najbardziej rozbudowane dane widniejące w publicznych rejestrach nie są w stanie powiedzieć zbyt wiele o poziomie świadczonych usług i opinii, jaką przedsiębiorstwo cieszy się wśród kontrahentów i klientów. W dzisiejszych czasach badanie rynku uwzględniające ten czynnik jest jednak zdecydowanie prostsze. Wystarczy skorzystać z możliwości oferowanych przez Internet. Może się nawet okazać, że nie będziemy musieli osobiście odwiedzać wybranych serwisów. 

Rozbudowane bazy firm pozwalają na dzielenie się innym osobom swoimi opiniami na temat podmiotu. Warto więc zapoznać się z tą sekcją i przekonać się, jak firma wywiązywała się ze swoich zobowiązań i co sądzą o niej klienci. 

Dzięki temu w bardzo krótkim czasie można uzyskać kompleksowe informacje nie tylko na temat podstawowych danych biznesowych, ale również tego, jak przedsiębiorstwo radzi sobie z wykonywaniem swoich obowiązków.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »