Najczęściej wybierane ogrodzenia frontowe przez Polaków

Ze względów estetycznych oraz finansowych, Polacy stosują ogrodzenia frontowe inne, niż w pozostałej części działki. Wśród popularnych rozwiązań znajdują się płoty palisadowe, gabionowe, a także kute. Czym się one wyróżniają?

Ogrodzenia frontowe: dlaczego inne, niż pozostałe?

Podczas zagospodarowania terenu nieruchomości często wybiera się dwa rodzaje ogrodzenia, które będą na niej zbudowane. Pierwsze jest zazwyczaj podstawowe. Ma ono spełniać swoje najważniejsze funkcje, a przede wszystkim być tanie. Oplata ono większą część działki, która nie jest zbytnio eksponowana.

Z kolei drugi rodzaj, to ogrodzenia frontowe. Są one zauważane jako pierwsze, gdy patrzymy na nieruchomość od strony ulicy. Dlatego też muszą prezentować się nieskazitelnie i elegancko.

Połączenie dwóch rodzajów ogrodzeń jest również podyktowane względami finansowymi. Nie wszyscy chcą wydawać duże sumy pieniędzy na wystawny płot na całej długości nieruchomości. Z tego też względu najwyższy koszt stanowi ogrodzenie frontowe, a cała jego reszta powinna być tania, ale w pełni funkcjonalna.

Reklama

Ogrodzenia palisadowe: nowoczesność i elegancja Pierwszym typem najczęściej wybieranych przez Polaków płotów frontowych jest ogrodzenie palisadowe. To jeden z przedstawicieli rozwiązań systemowych. Stalowe przęsła składają się z ramy, w której zamknięte są kształtowniki. Ich układ może być poziomy, ale również pionowy. Zachowują one między sobą równe odstępy, przez co nie można im odmówić estetyki. W tym samym stylu wykonywane są również bramy oraz furtki.

Ogrodzenia palisadowe są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nakłada się na nie odpowiednią warstwę rozgrzanego cynku. Dzięki temu niweluje się możliwość pojawienia korozji. W celu dopasowania do pozostałego ogrodzenia pod względem koloru maluje się je proszkowo.

Montaż ogrodzenia palisadowego przeprowadza się bardzo szybko. Podstawą jest rozlokowanie słupków na działce oraz ich umieszczenie w ziemi na odpowiedniej głębokości. Następnie przykręca się do nich panele palisadowe. Wykorzystuje się do tego obejmy oraz śruby.

Ogrodzenia gabionowe: charakterystyczne wypełnienie

Drugim popularnym rodzajem ogrodzeń frontowych są gabiony. Wyróżniają się one większymi rozmiarami, a także charakterystycznym wypełnieniem. Gabiony to nic innego, jak specjalne kosze stworzone z wytrzymałej siatki lub innych podobnych konstrukcji, w których umieszcza się, np. duże kamienie, czy też tłuczeń. Bogactwo możliwości stosowanych wypełnień pozostawia spore pole do popisu właścicielom nieruchomości. Niewątpliwie są to ogrodzenia atrakcyjne wizualnie, ale trzeba uważać, aby nie były zbyt przytłaczające.

Ogrodzenia kute: kowalstwo artystyczne

Na trzecim miejscu plasują się ogrodzenia kute. W ich przypadku istnieje sporo możliwości personalizacji. Ogrodzenia kute wykonywane są najczęściej na zamówienie. Dlatego też właściciel nieruchomości może pokusić się o wykorzystanie dostępnych wzorów, jak i na całkowicie nowy i niepowtarzalny projekt.

Ogrodzenia kute charakteryzują się licznymi elementami ozdobnymi. Z racji materiałów, z których są tworzone, ich waga jest dość wysoka. Aby dodatkowo zwiększyć elegancję kutych konstrukcji, stosuje się do nich podmurówkę granitową lub z łupanych bloczków.

Ogrodzenia frontowe stają się więc główną wizytówką nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, aby mimo wszystko dobrze komponowały się one z resztą płotu zamontowanego na działce. Dlatego bardzo popularnym rozwiązaniem jest ogrodzenie palisadowe. Jego styl potrafi stworzyć harmonię z innym rodzajem płotu, a jednocześnie nadać nieruchomości ekstrawagancji.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »