Niezbędne narzędzia Twojego biznesu. Bierzemy samochód w leasing

W dzisiejszych czasach samochód służbowy nie jest już przywilejem, a – zwłaszcza na pewnym poziomie – standardowym wyposażeniem zatrudnionych. To nierzadko jeden z aspektów, jakie biorą pod uwagę potencjalni pracownicy. Na pewno zależy nam na jak najlepiej wykwalifikowanej kadrze, zatem warto wziąć pod uwagę wymagania przyszłych specjalistów. Jak najlepiej sfinansować tę inwestycję? Każdy przedsiębiorca powie to samo – leasing! Na czym polega i jak go uzyskać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy poniżej.

Jak wziąć samochód w leasing?

Leasing to swoista hybryda rozwiązania kredytowego i dzierżawy. Kiedy zostajemy leasingobiorcami, możemy korzystać z samochodu, jednak odbywa się to na konkretnych warunkach określonych dokładnie w podpisanej umowie. Warto zaznaczyć, że nie nabywamy przedmiotu leasingu na własność w momencie zawarcia kontraktu. Leasingodawca udostępnia go nam na wyznaczony czas. W momencie zakończenia umowy zyskujemy możliwość wykupienia sprzętu - w tym przypadku samochodu - za symboliczną kwotę, która z reguły nie przekracza równowartości jednej raty. Co ważne, taki wykup jest dużo bardziej opłacalny ze względu na to, że kosztuje mniej niż w przypadku kredytu czy zakupu gotówkowego. Zdecydowanie najchętniej wybieraną ofertą tego rodzaju jest leasing w Santander Consumer Multirent.

Reklama

Wygoda służbowego samochodu

Służbowe auto to duża wygoda. Możemy bowiem bez problemu rozliczyć się z pracownikiem z przejechanych kilometrów, a on z kolei nie będzie musiał używać swojego prywatnego samochodu do celów zawodowych. Pozwoli na to ciekawa oferta karty paliwowej w Santander Consumer Multirent. Nasz pracownik zyskuje możliwość opłacania paliwa i innych usług, jakie oferuje stacja benzynowa z firmowego konta, pracodawca zaś ma całkowitą kontrolę nad wydatkami. Jest to zatem rozwiązanie wygodne dla obu stron i pozwala uniknąć konfliktów oraz ewentualnych niejasności, które niestety nierzadko pojawiają się w takich momentach.

Pozostałe korzyści płynące z leasingu

Leasing na samochody służbowe to również szereg udogodnień podatkowych. Przedsiębiorca może bowiem odpisać od kosztów przychodu nie tylko całą ratę, odsetki, ale i inne koszty wynikające z eksploatacji samochodu. Wszelkiego rodzaju naprawy, remonty i wymiany ułatwi nam kompleksowy serwis i specjalnie dostosowane ubezpieczenie na niezwykle korzystnych warunkach. Także - w przypadku Santander Consumer Multirent jest to bardzo widoczne - możliwy brak opłaty początkowej, a poza tym bardzo elastyczne raty, które pozwolą na płynność finansową naszej działalności. Podsumowując, leasing jest to fantastyczne rozwiązanie dla przedsiębiorców i ich pracowników. Podnosi standard pracy, motywuje i pozwala na szerszy rozwój firmy. Nowoczesne biznesy opierają się przede wszystkim na innowacji i inwestycji. Pozwala to kroczyć do przodu i wprowadzać niezbędne narzędzia. Ważne też, aby w trybach maszyn usprawniających pracę nie zapominać o pracownikach, którzy są solą każdego przedsiębiorstwa i od ich zaangażowania w pomysły zwierzchników zależy sukces.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: narzędzia | Biznes | samochód | leasing | inwestycja | finansowanie | Firma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »