Polskie bitomaty podbijają świat. Branża krypto operuje poza inflacją?
Bitomaty - urządzenia do wymiany walut cyfrowych. Według najnowszych badań rynku od Coinatmradar, na świecie znajduje się ich już 37000. Jednym z nich jest polski bitomat, którego historia przykuła uwagę światowych mediów. Na przykład, w ostatnim reportażu CNBC, to właśnie ten bankomat kryptowalut we Wrocławiu pomógł Ukraince uciekającej przed wojną, gdy banki odmówiły jej wypłaty. To samo urządzenie pojawiło się miesiąc temu na EBC2023 w Barcelonie, a 24 marca zaświeci w Krakowie na InvestCuffs 2023.
Bitomat ten jest wynikiem pracy niezależnej polskiej firmy, która operuje globalnie w blisko 200 lokali w Europie i Ameryce Południowej. Sukces firmy związany jest z faktem, że coraz więcej osób buntuje się przeciw grze prowadzonej przez globalne instytucje finansowe. Bitomat stał się nadzieją dla wszystkich uwięzionych przez skutki rosnącej inflacji.
Wkrótce, polski Bitomat pojawi się na targach InvestCuffs 2023 w Krakowie. To wspaniała okazja dla inwestorów, którzy chcą zapoznać się z tą rewolucyjną technologią. Warto zaznaczyć, że Bitomat ten nie tylko jest wygodnym i szybkim sposobem na wymianę kryptowalut, ale również zabezpiecza transakcje przed oszustami.
Podsumowując, polski Bitomat to nie tylko urządzenie do wymiany walut cyfrowych, ale również skuteczne narzędzie przeciw finansowej nieuczciwości i ochrony swoich środków w czasie ekonomicznego kryzysu. Inflacja w Polsce w tym momencie jest najwyższa od lat 90-tych ubiegłego wieku. Niczego nie możemy być pewni, nawet tego czy gotówka którą dysponujemy z dnia na dzień nie straci na wartości dlatego warto być przygotowanym na każdy scenariusz. Jak to miało miejsce kilka lat temu podczas hiperinflacji w Wenezueli, kryptowaluty stały się jednym z niewielu alternatyw dla tradycyjnych środków płatniczych i umożliwiały mieszkańcom zakup podstawowych dóbr.
European Blockchain Convention 2023 to jedne z najbardziej prestiżowych i znanych europejskich targów związanych z podmiotami z branży nowych technologii, których działanie jest oparte na sieci blockchain. W dniach 15-17 luty w Barcelonie odbyła się już ósma edycja tego wydarzenia w którym brali udział przede wszystkim wystawcy związani ze światem kryptowalut. W jednym z największych Hiszpańskich miast spotkali się zarówno właściciele firm, bankierzy, prawnicy, inwestorzy i dziennikarze oraz niezliczona liczba prelegentów. Wyjątkowa i kameralna atmosfera sprzyjała rozmowom o dalszym rozwoju technologicznym nowych rozwiązań takich jak tokeny czy waluty wirtualne.
Większość wystawców związana jest rynkiem kryptowalaut który z roku na rok rośnie i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Na konwencie obecni byli np. przedstawiciele nowych walut wirtualnych, które w tym etapie rozwoju potrzebują jak największej promocji na rynku. Oprócz nich obecne były stoiska przedstawicieli giełd kryptowalut, bitomatów czy innych nowych rozwiązań technologicznych opartych na działaniu sieci blockchain.
Bardzo gorącym tematem, który na bieżąco omawiano, były regulacje prawne. Nie od dziś wiadomo, że kryptowaluty zostały stworzone aby stać się alternatywą dla tradycyjnych i znanych już ludzkości środków płatniczych. Cechą i główną zaletą wyróżniającą to rozwiązanie jest decentralizacja, czyli w uproszczeniu brak głównego organu nadzorującego rynek. Od momentu w którym bitcoin stał się rozpoznawalny i zyskał znaczącą wartość, zainteresowały się nim organy finansowe poszczególnych państw. Stało się to jednym z czynników hamujących rozwój rynku, ponieważ w obecnym momencie nie wiadomo jak regulacje prawne będą wpływały na wartość kryptowlaut.
Rola kryptowalut może wydawać się imponująca, ale rynek wciąż głównie napędzany jest hypem. Dodajmy do tego fakt, że podział między różnymi typami kryptowalut wciąż nie jest jasny, choć bardziej doświadczeni inwestorzy będą wiedzieć, co odróżnia stablecoin od utility coin, od memecoin, a także kryptowaluty związane z bankowością i handlem detalicznym CBDCs, jak również kryptowaluty związane z finansami, kryptowaluty Web3, nie wspominając o wielu innych. Fakt, że granice wciąż nie są jasno wytyczone, pokazuje, że krypto w pewnym sensie jest w początkowej fazie adaptacji.
Jednak to nadal ekscytująca i szybko rozwijająca się przestrzeń do zysku dla rozsądnych inwestorów. Miejmy też na uwadzę, że obecne kryzysy ekonomiczne i społeczne sprawiły, że inwestorzy zaczęli poszukiwać alternatyw dla zagospodarowania swoich oszczędności. Już nie tylko są to kruszce czy giełdowe akcje, ale również kryptowaluty które pomimo spadków nadal są świetną alternatywą dla gotówki, która z dnia na dzień traci na wartości.
Jednym z polskich wystawców na największych wydarzeniu krypto w Barcelonie był producent bitomatów Shitcoins.club, który zrewolucjonizował rynek walut wirtualnych w Polsce. Bankomaty kryptowlaut to bardzo dobrze znane rozwiązanie z którego z pewnością korzystasz.
Bitomat pozwala w łatwy i bezpieczny sposób kupić oraz sprzedać wiele kryptowalut, co czyni go idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na szybkiej transakcji “w biegu". To wybór korzystniejszy niż giełda online ze względu na niskie opłaty i regularne promocje.
Transakcje mogą zostać wykonane z użyciem Bitcoina, Ethereum i Tether (USDT) oraz Litecoin i Dash. W rzeczywistości Dash został ponownie wprowadzony do bitomatów Shitcoins.club miesiąc temu. Bankomat kryptowalaut umożliwia stacjonarną realizację transakcji co jest szczególnie ważne jeśli potrzebujemy gotówki.
Średnia opłata w Shitcoins.club wynosi 4%, natomiast średnia opłata na świecie wynosi od 8% do 15% według badań CoinATMradar. Jest to jeden z nielicznych operatorów bitomatów, który regularnie obniża prowizję poniżej 1%, a nawet do 0% (zarówno przy kupnie, jak i sprzedaży). Czasami nawet do +3% dodatkowej wartości w stosunku do giełd. Są to warunki niespotykane w przypadku giełd internetowych czy innych bitomatów zlokalizowanych w Europie. Shitcoins.club prowadzi również wiele regularnych akcji promocyjnych na zakup lub sprzedaż kryptowalut, każde takie działanie jest komunikowane za pomocą social mediów, na których podejmowane są aktywne działania.
Chcesz podzielić się swoją opinią na temat danych lokalizacji bitomatów? A może wziąć udział w dyskusji, lub po prostu pozostawać na bieżąco z najnowszymi ofertami i wiadomościami dotyczącymi bankomatów Bitcoin? Jeśli tak, to zachęcamy do dołączenia do grupy Telegram lub znalezienia nas na Instagram Shitcoins.club.
Na wydarzeniu, firma nie tylko umożliwiła korzystanie ze swojego urządzenia, ale również ogłosiła plany stworzenia giełdy kryptowalut Punks.com. Co więcej, możemy się dowiedzieć że prace nad powstaniem giełdy już trwają. W obecnych czasach jest to niesamowite wyzwanie, ale pomysłodawcy postanowili podjąć rękawice i nie zwalniają tempa. “Rozmowy biznesowe które przeprowadziliśmy były niesamowicie inspirujące - otwierające nowe perspektywy - i nie sprowadzały się tylko do prezentacji naszego produktu" powiedział nam jeden z przedstawicieli.
Nazwa firmy jak i sam projekt bitomatu wzbudził niemałe zainteresowanie wśród uczestników konwentu. Faktem jest, że są to cechy reprezentujące tego operatora. Bankomat kryptowalut jest urządzeniem przykuwający uwagę, zwłaszcza jeśli zlokalizowany jest w galeri handlowej w otoczeniu tradycyjnych bankomatów. W całej Europie możemy spotkać dwa typy bitomatów zaprojektowanych przez specjalistów z Shitcoins.club.
Jeden z nich to wyróżniające się ledową obudową urządzenie, które wyświetla aktualne kursy różnych kryptowlaut. Kolejny projekt opiera się na dobrze znanej literze “B" czyli symbolu bitcoina. Jego specyficzny kształt i pomarańczowy charakterystyczny dla marki kolor nie pozwala przejść obok tych urządzeń obojętnie. Operator podejmuje pewne kroki w stronę rebrandingu marki i kto wie, może pokłosiem tego rozwiązania będą kolejne szalone projekty wizualne i graficzne.
Oprócz nieszablonowego wyglądu samych bitomatów i atrakcyjnych promocji, Shitcoins.club wyróżnia jescze jeden aspekt który powinien nas zainteresować. Jest nim fakt, że to jedyne przedsiębiorstwo w Polsce i jedno z niewielu na świecie które samodzielnie zarządza wszystkimi elementami przedsiębiorstwa, bez żadnych kompromisów. Co to właściwie oznacza dla Twoich oszczędności? Jeden podmiot projektuje urządzenia, produkuje, transportuje oraz dba o uzupełnianie gotówki i nadzoruje powodzenie transakcji.
Zapewnia to komfort oraz bezpieczeństwo, a z pewnością zdajesz sobie sprawę jak bardzo musi uważać przy rosnących próbach kradzieży i oszustw dokonywanych przez hakerów. Niestety nie są one tak rzadkie jak nam się wydaje, szczególnie przy próbach hakowania giełd kryptowalut. Informacje o kolejnych włamach wypływają na światło dziennie co kilka miesięcy, a zazwyczaj mają do czynienia z faktem, że firma prowadziła outsourcing procesów IT, lub polegała na pracy wielu niezależnych podmiotów, każda z inną wizją i z innymi celami.
Prawdopodobnie dlatego Shitcoins.club posiada aż ponad 185 lokalizacji na całym świecie: zarówno w Europie, Afryce jak i w Ameryce Południowej. Obecnie planowana jest dalsza ekspansja do krajów Ameryki Południowej takich jak Peru, Argentyna, Salwador Chile, Brazylia oraz Ekwador i Kolumbia. Jeśli chodzi o kraje Afryki również są one w planach, głównie są to największe państwa takie jak Republika Południowej Afryki czy Nigeria.
Przygoda jaką jest ekspansja na kraje Ameryki Południowej dla Shitcoins.club rozpoczeła się stosunkowo niedawno, bo w ostatnim kwartale 2022 r. Pierwszy bankomat kryptowalut został zlokalizowany w Peru, a kolejny w Limie. Firma jest nowością na tym rynku i od samego początku wzbudza niemałe zainteresowanie. Wynika to z faktu że rynek walut wirtualnych w różnych częściach świata działa w zupełnie inaczej.
Nasuwa się teraz pytanie, czym wyróżnia się rynek kryptowalut w Ameryce Południowej? W krajach takich jak Peru czy Lima nie obowiązuje KYC, czyli procedura “Know your Customer". Jest to zapis prawny któremu podlegają wszystkie finansowe instytucje, i które w dużym skrócie służy do identyfikacji klientów. Unia Europejska nakłada na operatorów bitomatów obowiązek weryfikacji użytkowników, ale od konkretnej kwoty wypłacanych środków. Shitcoins.club stosuje się do reguklacji prawnych, dla przykładu, w każdym kraju UE obowiązuje KYC powyżej transakcji o wartości większej niż 1000 Euro. W krajach Ameryki Południowej limit ten nie obowiązuje.
Pod koniec lutego 2022 roku Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie, atakując ich bazy lotnicze i rozpoczynając ostrzał rakietowy. Ten dzień wstrząsnął całym światem i zmienił nasze postrzeganie rzeczywistości. To wydarzenie miało również wpływ na życie kilku milionów imigrantów, którzy zmuszeni byli do ucieczki przed wojną. Wśród nich była Alena Vorobiova, która została pozbawiona dostępu do swoich środków i oszczędności, ponieważ z momentem wybuchu wojny Ukraiński główny bank zablokował możliwość wykonywania przelewów. Osoby oszczędzające swoje środki na kontach oszczędnościowych czy lokatach zostały pozbawione możliwości ich wypłaty. Nie zapomnijmy, że w szybkim tempie bankomaty również stały się puste.
Aby umożliwić Alenie dostęp do jakichkolwiek środków pieniężnych Amerykańska stacja telewizyjna podjęła się próby przekazania jej środków za pomocą bitomatu shitcoins.club. Jak się okazało próba zakończyła się sukcesem, dziennikarz z jednego końca świata był w stanie zlecić transakcję i przelać ułamek bitcoina, na wirtualny portfel który tego samego dnia utworzyła Alena. Transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo a Ukrainka była w stanie w mniej niż trzy minuty wypłacić środki w postaci polskich złotych, w bitomacie we Wrocławiu. Wydarzenie to pokazało jak niesamowitym zasobem są kryptowaluty i jak łatwe jest dokonanie transakcji z ich użyciem. W tak niewyobrażalnie trudnej sytuacji jaką jest wojna Ukrainka miała możliwość otrzymania środków z dowolnego miejsca na ziemi. Pomyślmy co by się działo gdyby był to tradycyjny przelew bankowy, prawdopodobnie zostałby uznany za zbyt podejrzany i zablokowany przez systemy bankowe. W dobie inflacji posiadanie jakichkolwiek kryptowalut może uratować nie tylko nasze oszczędności ale i życie.
Wysłaliśmy już e-mail z ipytaniem o kolejnym EBC od jednego do organizatorów tego wydarzenia, m.in. Victori Gago. Oczekuje się, że ogłoszenie odbędzie się już wkrótce, najprawdopodobniej między październikiem a listopadem 2023 roku. Dodatkowo, planuje się zwiększenie liczby uczestników do 4 000, co uczyni to wydarzenie o wiele większym niż poprzednie!
Cieszy nas fakt, że kryptowaluty rozwijają się w Europie. Polecamy subskrybowanie kont Shitcoins.club na portalach społecznościowych, w szczególności na Telegramie i Instagramie, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje. Aby zobaczyć, gdzie znajdują się bankomaty Shitcoins.club, kliknij w link i sprawdź mapę dla Twojego kraju, lub zobacz światowe położenie na stronie CoinATMRadar.
W każdym przypadku, Shitcoins.club serdecznie zaprasza nowych i stałych inwestorów do szybkich, bezpiecznych i tanich transakcji kryptowalutowych! Kolejne wydarzenie z udziałem przedstawicieli firmy odbędzie się już w Polsce, na targach InvestCuffs w Krakowie.
Dołącz do społeczności kryptowalutowej i dowiedz się, jakie korzyści przynosi udział w wydarzeniach takich jak EBC23!
Kryptowaluty nie są środkami płatniczymi ani instrumentami finansowymi. Inwestowanie w kryptowaluty niesie ze sobą wysoki poziom ryzyka i prawdopodobnie nie jest odpowiedni dla wszystkich. Istnieje możliwość straty części lub całego zainwestowanego kapitału. Nie należy inwestować pieniędzy, których nie można stracić. Upewnij się, że rozumiesz ryzyko i koszty związane z inwestowaniem.
Artykuł sponsorowany