RCP - jak efektywnie prowadzić rejestrację czasu pracy pracownika?

Praca z ludźmi nigdy nie jest łatwa - szczególnie możesz odczuwać to wtedy, gdy to ty odpowiadasz za pracę i wydajność innych osób. Niezależnie od tego, czy problemem jest brak zaangażowania w obowiązki, spóźnianie się czy notoryczne wychodzenie wcześniej z pracy, od teraz masz możliwość monitorowania działań poszczególnych jednostek, dzięki czemu zarządzanie firmą stanie się dużo prostsze. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego zespołu RCP!

RCP - co to jest? Na czym polega?

RCP, czyli Rejestracja Czasu Pracy, to bardzo przydatne narzędzie do monitorowania czasu, który twoi pracownicy faktycznie poświęcają na wykonywanie powierzonych im zadań. To innowacyjna alternatywa papierowych list obecności, książki wejść i wyjść oraz zeszytu spóźnień - teraz wszystkie potrzebne informacje, związane z trybem pracy każdego członka zespołu, możesz mieć w jednym, przejrzystym systemie.

Co więcej, RCP jest systemem online, dzięki czemu potrzebujesz jedynie dostępu do sieci internetowej, aby zdobyć pełną kontroli nad działaniami firmy z każdego miejsca na świecie! Wystarczy, że zarejestrujesz się na inewi.pl, a od razu otrzymasz dostęp do systemu RCP i będziesz mieć możliwość natychmiastowego wdrażania zmian w funkcjonowaniu całego zespołu.

Jak skutecznie prowadzić RCP?

Wprowadzenie jednolitego systemu monitorowania czasu pracy znacząco usprawni funkcjonowanie twojego biznesu, a tobie da kontrolę nad tym, co się w nim dzieje. Czy wiesz, że przeciętnie w każdej firmie konieczne jest poświęcenie 16 godzin na biurokrację związaną z rejestracją czasu pracy oraz z wyliczaniem wynagrodzeń? Przecież to AŻ 16 godzin, które możesz włożyć w rozwój twojego biznesu lub w bieżące zadania!

Ogromną zaletą RCP jest to, że wszystkie potrzebne dane są zebrane w jednym miejscu. Wystarczy jedno kliknięcie, a otrzymasz szczegółowe informacje o pracy konkretnej osoby - kiedy była na urlopie, a kiedy na L4. Ile razy i jak często się spóźniała lub wychodziła wcześniej z pracy oraz ile czasu dziennie poświęca na swoje obowiązki?

Tak przejrzyście zebrane dane nie tylko ułatwią codzienne funkcjonowanie zespołu, ale również będą idealną podstawą do przeprowadzania rozmów okresowych, ponieważ uwzględniają wszystkie niezbędne informacje na temat pracownika, jego sumienności i wydajności.

Czy moja firma potrzebuje RCP?

Generalnie każda firma powinna prowadzić rejestrację czasu pracy - program RCP znacząco ułatwia tę kwestię, minimalizuje również czas, który trzeba przeznaczać na analizę danych o wydajności konkretnego pracownika.

Czy rzeczywiście warto zainicjować wśród swoich pracowników stosowanie RCP - jakie korzyści płyną z prowadzenia w firmie rejestracji czasu pracy? Poza brakiem konieczności przegrzebywania się przez sterty dokumentacji, aby dotrzeć do zapisku o jednym spóźnieniu sprzed miesiąca, RCP umożliwia automatyczne wyliczenie wynagrodzenia na podstawie zarejestrowanych godzin pracy.

Co więcej, zaawansowany algorytm automatycznie rozróżnia standardowy czas pracy od nadgodzin i stosownie przelicza należność za nadprogramowo wykonane czynności. Skorzystaj z RCP, a już nigdy nie będziesz musiał poświęcić cennego czasu na analizowanie setek dokumentów!

Dowiedz się więcej na temat: rejestracja | praca | pracownicy | Firma | monitorowanie | pracodawca | obowiązki | analiza
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »