Reklama

Zarządzanie obiektami w Seris Konsalnet

Znana na rynku ochrony i zabezpieczania budynków oraz świadczenia usługi utrzymania czystości firma Seris Konsalnet rozbudowuje swój ofertowy wachlarz. Czym jest Facility Management, który w czerwcu 2022 roku trafił do oferty firmy i kto może być zainteresowany skorzystaniem z tej nowej opcji?

Pandemia zmieniła prawie wszystkie dziedziny naszego życia. Zmiany trybu pracy postawiły nowe wyzwania dla zarządców obiektów biurowych, magazynowych i przemysłowych. Konieczne były ponowne aranżacje tych przestrzeni, by sprostać nowym, epidemicznym przepisom. Zabezpieczenie zdrowia pracowników znalazło się na pierwszym miejscu priorytetów. Praca hybrydowa w biurach wymusiła z kolei większą elastyczność w podejściu do wynajmu i umiejętność dynamicznej reakcji na zmieniające się potrzeby najemców.

Dlatego też doświadczona na tym polu firma Seris Konsalnet wprowadza nowy rodzaj usługi, skierowany do właścicieli nieruchomości, firm zarządzających nieruchomościami oraz głównych najemców obiektów.

Reklama

Facility Management - co kryje się pod tą nazwą?

Zarządzanie techniczne nieruchomościami, czyli Facility Management, to cały pakiet usług, w skład którego wchodzą przeglądy, regularne inspekcje, konserwacja instalacji w budynku i innych wymagających jej urządzeń, konieczne remonty, błyskawiczne naprawy w przypadku awarii. To jednak nie tylko wyłącznie działania stricte techniczne. Do puli Facility Management firma Seris Konsalnet włączyła też rozliczenia opłat środowiskowych, audytów, realizację prac aranżacyjnych i doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów nieruchomości.  

Facility Management - zalety wyboru

Usługi z zakresu zarządu technicznego to nie tylko wygoda dla właściciela nieruchomości. Oczywiście, to, że nie musi skupiać się na niezliczonej liczbie obowiązków małych i większych, samo w sobie jest już wielkim udogodnieniem. Za decyzją w inwestycję w pakiet takich usług od sprawdzonej i doświadczonej w tym zakresie firmy idą też inne, bardzo wymierne pozytywy. Dzięki Facility Management instalacje i wyposażenie budynków zyskują dłuższą żywotność, co równocześnie wpływa na przedłużenie okresów pomiędzy koniecznymi remontami. Przekłada się to w sposób oczywisty na rentowność nieruchomości objętej taką opieką. Specjaliści z Seris Konsalnet oferują również pakiet propozycji, związanych z wprowadzeniem innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Ma to duże przełożenie na wizerunek i prestiż, a tym samym na wzrost wartości nieruchomości.

Nie tylko właściciele, ale i pracownicy biur i magazynów zyskują w ramach takiego rozwiązania. Zadbany budynek, w którym wszystkie przeglądy są dokonywane regularnie, tworzy poczucie bezpieczeństwa w czasie wykonywania własnych obowiązków zawodowych. 

Elastyczna oferta na nowe czasy

Niepewne czasy, wojna w Ukrainie, światowy kryzys i spadek wartości pieniądza wpływa znacząco na wzrost kosztów utrzymania nieruchomości. Więcej zmuszeni jesteśmy płacić za media, eksploatację, pracę i materiały. Tym samym efektywne racjonalizowanie takich kosztów staje się koniecznością, a outsourcing usług infrastrukturalnych opłacalnym rozwiązaniem.

By stanąć naprzeciw tych nowych, popandemicznych i inflacyjnych wyzwań na rynku, firma Seris Konsalnet przywiązuje ogromną wagę do elastyczności swojej oferty. Współpraca nawiązana jeszcze na etapie powstawania nieruchomości pozwoli na zaplanowanie rozwiązań przynoszących znaczące oszczędności na dalszych etapach użytkowania budynku. Często jest to jedyny sposób, by implementować nowoczesne technologie w przystępnej cenie.

Bezpłatny audyt, jaki oferuje ta firma - niezależnie od tego czy inwestycja powstanie w przyszłości, czy też została już wybudowana - pozwala na dokładne określenie tego, gdzie możemy szukać oszczędności, jakie obszary poddać optymalizacji. To bardzo szerokie zagadnienie - od wymiany oświetlania na energooszczędne, montaż czujników ruchu, czy nawet inteligentna klimatyzacja. Każdy przypadek powinien zostać przemyślany indywidualnie pod tym kątem. Oszczędności wynikłe z takich wdrożeń są niebagatelne i mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych w skali roku. 

Logiczna droga dla rozwoju

Poszerzenie oferty o usługi związane z Facility Management to naturalna doga dla firmy Seris Konsalnet i logiczna decyzja w wyborze kierunku rozwoju. Według raportu Polskiej Rady Facility Management rynek takich usług rośnie w tempie ok. 1 proc. rocznie, a jego wartość wynosi obecnie już ponad 118 mld złotych.

Warto podkreślić, że firma Seris Konsalnet posiada wieloletnie doświadczenie na rynku związanym z szeroko pojętymi usługami związanymi z opieką nad nieruchomościami. Ich pełną listę możemy znaleźć na stronie internetowej https://konsalnet.pl, a tu wspomnimy jedynie o systemach ochrony i monitoringu dużych obiektów - zarówno mieszkalnych, jak i handlowych, a także usługi z portfolio Seris Konsalnet Cleaning, specjalizującej się w utrzymania czystości w pomieszczeniach biurowych, halach produkcyjnych, magazynach, sklepach, supermarketach i wielu innych.

Artykuł sponsorowany

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »