Dofinansowanie ferii zimowych, są tylko dwa warunki. Ci rodzice mogą dostać 900 zł

Dofinansowanie ferii zimowych to temat, który w ostatnich dniach zwrócił uwagę wielu rodziców w Polsce. Ci mają szansę otrzymać nawet 900 zł dofinansowania do wypoczynku zimowego swoich pociech. Jednak te pieniądze nie są przeznaczone dla wszystkich - aby otrzymać te środki konieczne jest spełnienie dwóch warunków. W efekcie ich zastosowania okazuje się, że na dofinansowanie ferii zimowych 2024 liczyć mogą przede wszystkim mieszkańcy prowincji, a przede wszystkim ci zamieszkujący wieś.

 • 900 zł dofinansowania do ferii zimowych otrzymać mogą rodzice na wypoczynek swoich dzieci.
 • Pieniądze nie są przeznaczone jednak dla wszystkich chętnych, ponieważ w celu zakwalifikowania do dopłaty konieczne jest spełnienie warunków.
 • Te skonstruowane są w taki sposób, że wsparcie uzyskać mogą przede wszystkim rodziny mieszkające na prowincji.

Dofinansowanie w wysokości 900 zł na ferie zimowe to szansa dla wielu polskich rodzin na to, by odciążyć domowy budżet w newralgicznym momencie roku. Okazuje się bowiem, że po wyczerpującym portfel okresie świąteczno-noworocznym wielu rodziców może uzyskać wsparcie w finansowaniu ferii dla dzieci. Mowa o ofercie fundacji "Szansa dla Gmin", którą ta kieruje szczególnie właśnie do mieszkańców prowincji.

Reklama

Dofinansowanie ferii zimowych. Ruszył nabór chętnych

Ferie zimowe 2024 już za pasem, a wszyscy rodzice, którzy zamierzają wysyłać swoje dzieci na zimowy wypoczynek, zdają sobie sprawę, jak drogi to wydatek. Już sam transport na miejsce potrafi kosztować setki złotych, a co dopiero zakwaterowanie i wyżywienie. Tylko dwa tygodnie ferii w górach to koszty dobijające nawet do 4 tys. zł.

W sukurs takim rodzicom przychodzi fundacja "Szansa dla Gmin". Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z dofinansowania do ferii zimowych. Ogłoszona w połowie listopada rekrutacja wyraźnie wskazuje, kto może zakwalifikować się do otrzymania dopłaty do ferii.

Jakie warunki, aby otrzymać dofinansowanie?

Aby móc skorzystać z dofinansowania do ferii zimowych, konieczne jest spełnienie dwóch warunków, jakie "Szansa dla Gmin" stawia przed chętnymi. Wymagania wskazują na wiek i pochodzenie pociech, na których wypoczynek rodzice chcą otrzymać wsparcie. Obydwa warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie wskazują, że:

 • dziecko musi być urodzone w okresie od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku,
 • rodzic dziecka musi być rolnikiem objętym rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego.

Dofinansowanie do ferii zimowych pokrywane jest z środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dlatego też otrzymać je mogą tylko dzieci z rolniczych rodzin.

Dofinansowanie ferii zimowych 2024. Zanim dostaniesz wsparcie, konieczne 200 zł zaliczki

W ramach dopłaty do ferii zimowych możliwe będzie skorzystanie z kilku wybranych zimowisk. Na wypoczynek w tych miejscach i tylko w nich udzielone zostanie wsparcie od fundacji "Szansa dla Gmin". Te lokalizacje to:

 • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
 • Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie,
 • Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie,
 • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Turnus w zimowisku, jak podaje za fundacją Dziennik Gazeta Prawna, potrwać ma 7 dni, co obejmuje 6 noclegów. Dla rodziców z dofinansowaniem do ferii zimowych kwota wypoczynku ich pociech wyniesie 750 zł. Tymczasem rodzice dzieci bez wsparcia będą musieli za 7-dniowy wypoczynek w tych miejscach zapłacić 1650 zł.
Aby zapisać dziecko na jedną z zimowych kolonii, konieczne jest opłacenie zaliczki. Ta w wysokości 200 zł musi zostać dokonana na wskazane na stronie fundacji "Szansa dla Gmin" konto bankowe.


Kiedy ferie zimowe 2024?

Ferie zimowe 2024 już za 1,5 miesiąca. W jakich terminach jednak dokładnie będą się one odbywać? Harmonogram wskazuje, że najpierw z wolnego w zimę skorzystają m.in. dzieci z Dolnego Śląska, a najpóźniej wolne czeka dzieci w Wielkopolsce. Poniżej terminy ferii zimowych 2024:

 • 15.01 - 28.01.2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
 • 22.01 - 4 .02.2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
 • 29.01 - 11.02.2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
 • 12.02 - 25.02.2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Przemysław Terlecki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dofinansowanie | ferie zimowe | ferie zimowe 2024 | dopłata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »