Jakie dochody ma Jarosław Kaczyński? Jest oświadczenie prezesa PiS

We wtorek na stronie internetowej Sejmu ukazało się oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego za 2022 rok. Spośród różnic w porównaniu z dokumentami z poprzednich lat można wymienić przede wszystkim wzrost oszczędności i spadek salda kredytu zaciągniętego w SKOK-u Stefczyka. Oto najważniejsze zapisy na temat stanu posiadania prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński nie ma innych nieruchomości niż dom na warszawskim Żoliborzu (należy do niego 1/3 budynku). Nie deklaruje też posiadania pojazdów mechanicznych ani przedmiotów o wartości powyżej 10 tys. zł. Prezes PiS może się za to pochwalić wysoką emeryturą. Co miesiąc ZUS wypłaca mu ponad 8000 zł. 

Dochody Jarosław Kaczyńskiego - pensja wicepremiera i posła

Jarosław Kaczyński ujawnił, że jego wynagrodzenie ze stosunku pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyniosło 216 344,54 zł (do czerwca 2022 roku pełnił funkcję wicepremiera). Prezes PiS w 2022 roku pobrał z ZUS 96 795,24 zł, czyli jego emerytura wynosiła 8066,27 zł miesięcznie. Wykaz uzupełniają dieta parlamentarna - 12 099,96 zł i uposażenie posła - 37 729,92 zł.

Reklama

Zobowiązania Jarosława Kaczyńskiego - kredyt w SKOK

Jarosław Kaczyński zadeklarował, że spłaca kredyt w Kasie SKOK im. Stefczyka. Saldo zadłużenia 31 grudnia 2022 roku wyniosło 73 565,09 zł - wskazał. Na początku kadencji sięgało ono ok. 109 tys. zł. 

Prezes PiS nie ma innych zobowiązań finansowych. 

Jarosław Kaczyński nie prowadzi działalności gospodarczej


W rubryce dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej (osobiście i wspólnie z innymi osobami) prezes PiS napisał jednoznacznie: "nie dotyczy". Podobnie było w przypadku deklaracji dotyczącej papierów wartościowych i udziałów w spółkach oraz osiąganych z tego tytułu dochodów. 

Jarosław Kaczyński jest przewodniczącym Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Za pełnienie tej funkcji nie pobiera wynagrodzenia. 

Prezes PiS nie inwestuje w nieruchomości

Jarosław Kaczyński zadeklarował, że nie posiada mieszkań, działek ani gospodarstwa rolnego. Jest współwłaścicielem domu na warszawskim Żoliborzu (1/3 własności) o powierzchni 150 metrów i wartości ok. 1,8 mln zł.

Prezes PiS nie ma pojazdów mechanicznych ani mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. złotych. 

Oszczędności Jarosława Kaczyńskiego

Szef partii rządzącej deklaruje "środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej" o wartości 289 625 zł. Oszczędności w walutach obcych Jarosław Kaczyński nie ma. W porównaniu z 2019 rokiem, gdy rozpoczęła się obecna kadencja Sejmu, zasoby pieniężne szefa partii rządzącej znacząco się powiększyły. Wówczas deklarował, że ma niespełna 83 tys. zł oszczędności. Suma ta systematycznie rosła w kolejnych latach. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | prezes PiS | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »