Reklama

Pokaźne dywidendy.trafią do naszych kieszeni

Dywidenda może być lepsza od lokaty. Kupując akcje jednej z 15 spółek na GPW możesz zyskać więcej, niż na depozycie w banku. Rekordzista może dać zarobić nawet 19 proc.

Na GPW można już mówić o prawdziwej modzie, spółki mające zagranicznych akcjonariuszy wypłacają pokaźne dywidendy. W ten sposób inwestorzy szybko odzyskują pieniądze ulokowane w Polsce.

Reklama

_ _ _ _

Czwartkowe walne zgromadzenie JSW zdecydowało o wypłacie 631,7 mln zł dywidendy z zysku za 2011 r, zgodnie z rekomendacją zarządu spółki.Po umorzeniu części akcji serii C na jedną akcję przypadnie 5,38 zł dywidendy.Za uchwałą było 74,5 mln głosów, przeciw 400 tys. głosów, a wstrzymało się 2,2 mln. Dniem nabycia prawa do dywidendy JSW jest 6 lipca, a dniem jej wypłaty 24 lipca.

Część zysku za 2011 r. w wysokości 130 mln zł przeznaczone będzie na wypłatę dla pracowników JSW wraz z narzutami, a pozostałą kwotę w wysokości 1,19 mld zł na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem na sfinansowanie programu inwestycyjnego spółki. W ubiegłym roku walne zgromadzenie JSW zdecydowało o wypłacie na rzecz Skarbu Państwa 130 mln zł dywidendy.

Spółka wypracowała w 2011 roku zysk netto w wysokości 2.082,5 mln zł.

Po uwzględnieniu obowiązkowej wypłaty z zysku w wysokości 127,0 mln zł za okres od 01.01.2011 do 31.07.2011, pobieranej od jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, zysk netto do podziału wyniósł 1.955,5 mln zł.

KGHM

Ministerstwo Skarbu Państwa podtrzymuje oczekiwania, że dywidenda z KGHM za 2011 r. będzie znacząco wyższa niż zaproponowane przez zarząd 30 proc. - powiedział dziennikarzom minister skarbu, Mikołaj Budzanowski. Na pytanie czy podtrzymuje swoje stanowisko, że dywidenda z KGHM, powinna być znacząco wyższa, niż proponowane przez zarząd 30 proc. Budzanowski odpowiedział: "Tak, jak najbardziej". Zarząd KGHM zaproponował wypłatę 17 zł dywidendy na akcję z zysku za 2011 r.

PZU

Grupa PZU wypłaci 22,43 zł dywidendy na akcję z zysku za '11, więcej niż proponował pierwotnie zarząd. Środowe walne zgromadzenie PZU na wniosek Skarbu Państwa zdecydowało o wypłacie 22,43 zł dywidendy na akcję z zysku osiągniętego w 2011 roku. Na dywidendę trafi w sumie około 1,94 mld zł.

Lepiej trzymać oszczędności na lokatach?

PGE

Środowe WZ PGE przegłosowało wypłatę 1,83 zł dywidendy na akcję z zysku za 2011 rok. Łącznie na wypłatę dywidendy za 2011 r. PGE przeznaczy 3,42 mld zł. Zarząd spółki rekomendował wypłatę 1,32 zł dywidendy na akcję, ale przedstawicielka Ministerstwa Skarbu Państwa zgłosiła na środowym walnym propozycję poprawki do uchwały w sprawie podziału zysku za 2011 r., która zakładała wypłatę 1,83 zł dywidendy na akcję i uchwała w takim kształcie została podjęta.

Bank Handlowy

Citi Bank Handlowy chce przeznaczyć na dywidendę cały ubiegłoroczny zysk, a także ten z lat ubiegłych. W sumie 1,6 mld złotych. To rekord w historii giełdy i równowartość ponad połowy dywidend wypłaconych w ub.r. przez wszystkie giełdowe spółki.

KTO W TYM ROKU PŁACI NAJWYŻSZĄ DYWIDENDĘ

Dowiedz się więcej na temat: MSP | dywidenda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »