Żabka w Wigilię i święta Bożego Narodzenia 2022. Jak będą czynne sklepy?

Czy Żabka jest otwarta w Wigilię i święta Bożego Narodzenia? Jeśli planujesz świąteczne zakupy na ostatnią chwilę, warto pamiętać, że markety spożywcze i galerie handlowe będą pracowały w innym trybie niż zazwyczaj. Sprawdzamy godziny otwarcia Żabki w okresie świątecznym.

Czy Żabka jest otwarta w Wigilię?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu, a także wykonywania tzw. czynności związanych z handlem, jest w Wigilię zakazane po godzinie 14. Obowiązują od tego wyjątki, takie same jak w niedziele niehandlowe.

Czy Żabka jest otwarta w Wigilię? Zgodnie z przepisami zakaz nie obowiązuje w placówkach handlowych, gdzie handel jest prowadzony osobiście przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną. Ten może otworzyć sklep, ale pod warunkiem, że pracuje we własnym imieniu i na własny rachunek.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Konsumenci w nieco lepszych nastrojach. Inflacja wciąż spędza sen z powiek

To oznacza, że Żabka w Wigilię będzie otwarta do godz. 14.00. Potem decyzję o kontynuowaniu sprzedaży podejmują już sami franczyzobiorcy. Informacji o tym, czy Żabka jest otwarta w Wigilię dłużej, klienci znajdą na drzwiach konkretnych placówek, ale także na stronie internetowej sieci.

Czy Żabka jest otwarta w Boże Narodzenie?

Pierwszy dzień Bożego Narodzenia to dzień ustawowo wolny od pracy. To oznacza, że 25 grudnia większość sklepów będzie nieczynna. Niezbędne zakupy będzie można jednak zrobić chociażby na stacjach paliw, dworcach czy w punktach zlokalizowanych na terenie hoteli.

Czy Żabka jest otwarta w Boże Narodzenie? Sklepy sieci są objęte wyjątkiem. Również w pierwszy dzień świąt właściciele mogą podjąć decyzję o prowadzeniu działalności handlowej, korzystając z dopuszczonego przez prawo prowadzenia sprzedaży osobiście. Godziny otwarcia Żabki konkretnych placówek będą dostępne na drzwiach i stronie internetowej. 

Czy Żabka jest otwarta w drugi dzień świąt?

Podobnie jak Boże Narodzenie, również 26 grudnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Dlatego, podobnie jak w niedzielę 25 grudnia, trzeba będzie liczyć na niewielkie sklepy monopolowe, niektóre małe sklepy osiedlowe, a także sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych

Czy Żabka jest otwarta w drugi dzień świąt? Co roku większość sklepów należących do sieci również jest otwarta. Pomimo ograniczeń handlu w dni świąteczne, ponownie za ladą mogą stanąć przedsiębiorcy działający na własny rachunek

Z kolei w sylwestra Żabki będą otwarte w standardowych godzinach - między 6 a 23.  

CZYTAJ TAKŻE:

W 2023 r. czeka nas mniej niedzielnego handlu. Jak to możliwe?

Handel przedświąteczny. Drastyczny wzrost kradzieży w sklepach

Prognozy na 2023 r. Czy to koniec szybkiego wzrostu cen żywności?              

Zobacz również:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »