Banki kuszą przedsiębiorców. Ponad 3000 zł premii za prowadzenie konta

Banki kuszą właścicieli firm dodatkowymi pieniędzmi. Jeden z nich oferuje 500 zł już za samo otwarcie konta. W ofertach jest też wiele innych bonusów, które w sumie mogą dać przedsiębiorcom nawet kilka tysięcy złotych. Ile pieniędzy można dostać i jakie warunki trzeba spełnić?

Najlepsze konta firmowe - sierpień 2023

Aktualnie większość banków oferuje nowym klientom firmowym bezpłatne prowadzenie rachunku oraz kartę kredytową. Wiele z nich nie pobiera też prowizji od wypłat z bankomatu. Wybór najlepszego konta będzie zależał od tego, na czym najbardziej nam zależy.

Reklama

  • Konto za 0 zł oferują aktualnie: Alior, Millenium, Santander, Pekao, PKO BP, Nest Bank i Credit Agricole.

  • Darmowe wypłaty z bankomatów znajdziemy w: ING, Alior Banku (Rachunek 4x4), Santanderze i Nest Banku.

  • 0 zł za kartę kredytową to oferta: Santandera, Nest banku i Aliora. Przy spełnieniu określonych warunków karta jest też darmowa w: Millenium, Credit Agricole, ING, mBanku i Pekao BP.

W większości ofert znajdują się dodatkowe zapisy, np. darmowe dwie wypłaty z bankomatu w miesiącu, albo karta za 0 zł pod warunkiem 4 transakcji w miesiącu. Dlatego za każdym razem należy dokładnie przeczytać warunki i zasady korzystania z konta.

Które banki oferują największe premie za prowadzenie konta firmowego?

Różnice pomiędzy ofertami dla właścicieli firm nie są jednak znaczące, dlatego banki kuszą potencjalnych klientów rozmaitymi premiami i bonusami. Niektóre trafiają na konto już za samo otwarcie rachunku. Inne wymagają pewnych działań, jednak większość z nich wynika z codziennego prowadzenia firmy, np. bonus za przelew do Urzędu Skarbowego, czy ZUS.

Według zestawienia przygotowanego przez zespół bankier.pl na podstawie aktualnych ofert banków, na największą premię gotówkową mogą liczyć nowi klienci Alior Banku prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą - 3300 zł. Naliczanie bonusów jest jednak rozłożone w czasie, na całą sumę składają się promocje:

  • "Biznes na plusie, ceny na minusie" - zwroty za płatności na stacjach paliw dokonane za pomocą karty Mastercard;
  • "1500 zł dla firm" - premie za określone czynności na koncie, maks. 125 zł przez 12 miesięcy;

Do 15 sierpnia trwała promocja "500 zł na start", która po użyciu specjalnego kodu podczas zakładania konta dawała premię za samo założenie konta firmowego. Na ten moment nie ma informacji o kolejnych edycjach tej oferty.

W Bank Millenium z kontem Mój Biznes w ramach promocji "Konto firmowe z premią dla Twojej działalności" w sumie można uzyskać 2200 zł:

  • 600 zł za umowę o terminal płatniczy;
  • 600 zł za umowę leasingu;
  • 600 zł za kredyt firmowy na min. 30 000 zł;
  • do 300 zł zwrotów za paliwo;
  • do 100 zł za przelewy do ZUS.

Promocja w banku Millenium trwa do 28 września 2023.

Na podium znalazł się także bank Pekao, który w ramach Konta Przekorzystnego Biznes oferuje premie w wysokości maksymalnie 2000 zł, w tym 200 zł za samodzielne połączenie konta z platformą księgową "Księgowość z Żubrem".

Wśród pozostałych banków bonusy za otwarcie i prowadzenie konta znajdziemy jeszcze w Santanderze i ING (do 1500 zł), Credit Agricole (do 1300 zł), Nest Banku (do 700 zł) i mBanku (do 500 zł)

Dla wielu przedsiębiorców takie kwoty mogą wydawać się niskie w porównaniu z obrotami ich firm, jednak niewielkie sumy gromadzone regularnie potrafią z czasem zaprocentować.

Żeby się tak stało, warto jednak dokładniej przeanalizować oferty poszczególnych banków i nie podejmować decyzji pochopnie, skuszonym reklamą z okrągłą sumą określaną jako premia. 

W dłuższej perspektywie, której rozpatrywania wymaga prowadzenie własnej firmy, znacznie ważniejsze mogą okazać się zupełnie inne aspekty, np. warunki kredytowania, albo stopa zwrotu na koncie oszczędnościowym. Jeżeli jednak dwa banki spełniają twoje oczekiwania, większa premia za prowadzenia rachunku będzie dobrym argumentem za wybraniem tej oferty.

Czytaj także:

Pieniądze po zmarłym zalegają w ZUS lub OFE? Będzie to można łatwiej sprawdzić

Dziwna usterka banku. Tłumy liczyły na darmową gotówkę

BLIK rośnie w siłę. Polski Standard Płatności wchodzi na nowe rynki w Europie

Zobacz też:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: premie | bank

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »