Jak praktycznie dostać się do 82,5 miliarda euro?

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytucje Zarządzające 16 Regionalnymi Programami Operacyjnymi i pozostałe ogłosiły konkursy w PO WER, PO IG, PO PC, RPO.

W latach 2014-2020 Polska zainwestuje 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności, z których mogą być finansowane projekty inwestycyjne, badawcze, informatyczne oraz szkoleniowe stymulujące rozwój firm, w szczególności z sektora MŚP.

W związku z tym organizowane jest szkolenie pt.:"Fundusze Europejskie 2014-2020 a zasady rozliczania projektów". Celem jest praktyczne zapoznanie beneficjentów z zasadami realizacji projektów oraz przedstawienie możliwości związanych z nowymi Programami Operacyjnymi (PO IR, PO PC, PO IŚ, PO WER, RPO), a także zmian w systemie zarządzania i kontroli w okresie programowania 2014-2020, jak również udzielenie pomocnych wskazówek w zaprojektowaniu systemu kontroli wewnętrznej i audytu celem prawidłowego rozliczenia projektów. Organizatorzy odpowiedzą na pytanie jak sfinansować wkład własny w odniesieniu do dotacji, pożyczek i gwarancji, jak zmieniła się zasada trwałości projektu, co zawiera umowa o dofinansowanie? Omówią dokumentację do wniosku aplikacyjnego.

Reklama

Szkolenie systematyzuje znajomość kwalifikowalności wydatków, organizację wyodrębnionej ewidencji księgowej oraz formę i zakres dokumentacji przyjęcia środków trwałych z budowy, prac rozwojowych, a także pozostałych kosztów projektu, w szczególności wynagrodzeń personelu i wydatków rozliczanych metodą uproszczoną. Prezentowana będzie kolejna zmiana podejścia organów podatkowych w zakresie rozliczania amortyzacji aktywów trwałych sfinansowanych dotacją oraz wkładem własnym oraz możliwość skorzystania z ulgi technologicznej przez przedsiębiorców i odroczenia podatku CIT w instytutach naukowych.

Szkolenie jest przeznaczone dla przedsiębiorców, jednostek sektora finansów publicznych, jednostek naukowych, badawczo-rozwojowych, wnioskodawców tworzących wnioski aplikacyjne, pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe rozliczenie projektów, księgowych, kontrolerów, audytorów i osób odpowiedzialnych za wdrożenie wewnętrznych procedur, a także zamierzających usystematyzować znajomość zasad programowania 2014-2020, jak również nowych zasad kwalifikowalności i rozliczania projektów.

Organizatorem szkolenia, które obędzie się w Krakowie 3-4 grudnia 2015 roku są FUNDACJA ROZWOJU OSOBISTEGO oraz "PRO-CONSULT" Sp. z. o.o. Szkolenie będzie prowadzone przez trenerów posiadających wiedzę z nowego okresu programowania oraz doświadczenie w rozliczaniu projektów finansowanych z funduszy europejskich z prezentacją praktycznych przykładów, autorów publikacji z zakresu wdrażania i realizacji projektów.

Uczestnictwo w szkoleniu będzie sprzyjać nabyciu wiedzy praktycznej, podniesieniu i aktualizacji umiejętności z zakresu możliwości pozyskiwania dotacji, stosowania rozwiązań praktycznych związanych z realizacją projektów oraz ich rozliczeniem. Gwarantujemy konsultacje i odpowiedzi na pytania w trakcie szkolenia i po jego zakończeniu. Istnieje możliwość uczestniczenia tylko w pierwszym dniu dotyczącym Funduszy i Programów Operacyjnych oraz nowego systemu wdrażania 2014-2020 lub w drugim dniu, którego zakres będzie dotyczył zmian w zakresie kwalifikowalności wydatków, stosowania prawa zamówień publicznych i zasady konkurencyjności oraz ich wpływu na rozliczenia projektów.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA "Fundusze Europejskie 2014-2020 a zasady rozliczania projektów"

Dzień pierwszy 10.00-16.00

10.00-11.30 Polityka Spójności a system wskaźników i efektów

Krajowe programy operacyjne na lata 2014-2020

PO WER, RPO, PO IR, PO PC, PO IiŚ

Podstawy prawne UE, uregulowania krajowe.

11.45-13.00 Uregulowania krajowe, wytyczne MIiR

Wspólne i strategiczne wskaźniki produktu i rezultatu

SL 2014 nowy, centralny system komunikacji elektronicznej

Nowa dokumentacja dołączona do wniosku aplikacyjnego.

13.30-16.00 Case study - praktyczne rozpoznanie możliwości aplikacyjnych beneficjenta

Wzór nowego wniosku o płatność EFFR, FS, EFS

Zaprojektowanie systemu kontroli wewnętrznej i audytu zabezpieczającego przed nieprawidłowościami.

Dzień drugi 9.00-15.00

9.00-10.30 Kwalifikowalność wydatków 2014-2020 - wytyczne MIR

Aspekty finansowo-księgowe wydatków 2014-2020

Rozliczenie zakupu/ budowy środków trwałych, prac rozwojowych

Stosowanie prawa zamówień publicznych i zasady konkurencyjności w projektach.

10.45-13.00 Koszty wynagrodzeń i personelu

Wydatki udokumentowane w sposób uproszczony

Kluczowe zapisy nowego wzoru umowy o dofinansowanie projektu

13.30-15.00 Kolejna zmiana podejścia w rozliczaniu amortyzacji, koszty i przychody CIT, PIT

Podatek od towarów i usług VAT a dotacje-zmiany od 1 lipca 2015

Zakończenie szkolenia, dyskusja.

MIEJSCE SZKOLENIA: HOTEL ALF, ul. Klimeckiego 24, 30-705 Kraków.

TERMIN SZKOLENIA: 3-4 grudnia 2015 roku

KONTAKT: Tomasz Permus tel. 608-38-96-62, 604-56-13-15

Biuro: tel. 604-56-13-15, fax: +48 (12) 262 25 80

e-mail: sekretariat@kancelaria-pro-consult.com, www.kancelaria-pro-consult.com, http://www.kancelaria-pro-consult.com/szkolenia

KM

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »