ABC Data stawia na smart home

Podążamy za trendami technologicznymi i je kreujemy. To zasada, która od lat przyświeca ABC Data, liderowi rynku nowoczesnej dystrybucji IT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podążamy za trendami technologicznymi i je kreujemy. To zasada, która od lat przyświeca ABC Data, liderowi rynku nowoczesnej dystrybucji IT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Odzwierciedleniem tej koncepcji jest portfolio dystrybutora. Znaleźć w nim można produkty będące na topie jak i te, które dopiero zdobywają popularność. Przykładem są tu rozwiązania smart home. ABC Data rozszerzyła właśnie swoją ofertę o linię urządzeń smart home firmy Ferguson, a także pozostały sprzęt tego producenta.

Internet Rzeczy (IoT - Internet of Things) to jeden z najbardziej perspektywicznych trendów technologicznych. Według danych firmy Ericsson, w najbliższych latach liczba urządzeń ściśle związanych z IoT będzie wzrastać o około 23% rocznie. Jedną z najpopularniejszych kategorii szeroko pojętego Internetu Rzeczy jest smart home, czyli inteligentny dom. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu można było zobaczyć głównie w filmach science-fiction, dziś szturmem zdobywają kolejne rynki i trafiają pod przysłowiowe "strzechy". Coraz większym zainteresowaniem produkty smart home cieszą się także w Polsce.

Reklama

- Przeszkodą w rozpowszechnieniu rozwiązań dedykowanych inteligentnym domom była przez długi czas ich dość wysoka, jak na polskie warunki, cena oraz brak szczegółowej wiedzy na temat ich ogromnej funkcjonalności - tłumaczy Maciej Jarmiński, Dyrektor Działu Mobile w ABC Data - Sytuacja ta zaczyna się zmieniać. Klienci mają coraz większą świadomość dotyczącą nowych technologii i dokładnie sprecyzowane potrzeby. Nie bez znaczenia są też dużo bardziej przystępne koszty zakupu. Do najbardziej poszukiwanych rozwiązań należą produkty związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem i możliwością kontroli dostępu - dodaje. Bardzo popularne są m.in. wszelkie czujniki - ruchu, dymu czy zalania, a także sprzęt ułatwiający oszczędzanie energii oraz urządzenia umożliwiające kontrolę dzieci, np. wysyłające notyfikacje o ich bezpiecznym powrocie do domu czy informacje o tym, z jakich sprzętów korzystają pod nieobecność rodziców. Nieco dalej na liście znajdują się urządzenia dedykowane poprawie komfortu i wygody użytkowników, jak systemy sterowania oświetleniem, roletami czy sprzętem audio.

W ofercie firmy Ferguson znaleźć można przede rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa domu i domowników. - Przygotowując naszą linię smart home kierowaliśmy się zasadą, że inteligentne rozwiązania dla domu nie muszą być drogie. Dzięki temu oferujemy produkty najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie - komentuje Kostas Brzeziński, kierownik Marketingu i PR w Ferguson Sp. z o.o. - Sprzęt marki Ferguson charakteryzuje wyjątkowo prosty montaż oraz jeszcze łatwiejsza obsługa. Cały system dostępny jest z jednej aplikacji. Co ważne, daje się w prosty sposób rozszerzać, również o urządzenia innych producentów wykorzystujących popularne standardy ZigBee i Wi-Fi - dodaje przedstawiciel producenta.

W ofercie ABC Data można znaleźć pełen asortyment produktów Ferguson dedykowanych inteligentnym domom. To przede wszystkim "Ferguson Smart Home Security Kit", w którego skład wchodzą hub, czyli centrum zdalnej obsługi domu, czujnik wielozadaniowy, czujnik temperatury i wilgotności, czujnik ruchu oraz dwa piloty zdalnego sterowania. Zestaw ten można uzupełnić o kolejne elementy, jak reapeater i czujnik gazu, czujnik dymu, czujnik czadu, czujnik zalania, termostaty Wi-Fi czy inteligentne wtyczki. ABC Data oferuje również pozostałe produkty marki Ferguson, m.in. akcesoria RTV, sprzęt i akcesoria audio czy wideorejestratory samochodowe.

ABC Data nieustannie rozwija swoje portfolio produktowe związane z Internetem Rzeczy. Oferta spółki w obszarze smart home obejmuje obecnie rozwiązania takich wiodących marek, jak: BNT, Dlink, Fibaro, Lark, Smanos czy iSmart Alarm. Spółka dynamicznie rozwija tę kategorię produktową rozszerzając posiadaną ofertę zarówno o kolejne marki, jak i nowe rozwiązania.

ABC Data

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowej i Wschodniej (należących do UE). Firma od ponad 25 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą 220 tys. produktów przeszło 1 000 renomowanych marek. W ubiegłym roku do portfolio produktowego włączone zostały nowe kategorie takie jak produkty smart, artykuły papiernicze i biurowe, zabawki oraz narzędzia i elektronarzędzia. Dzięki systematycznemu rozwojowi i wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, firma zajmuje czołową pozycję w zakresie sprzedaży on-line. W latach 2009 - 2016 ABC Data została sześciokrotnie wyróżniona nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 roku spółka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w głównym rankingu raportu Computerworld TOP 200 utrzymując status największej firmy informatycznej na rynku polskim. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia obejmującego największych dystrybutorów IT na świecie. W 2010 roku ABC Data S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Opr. KM

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »