Reklama

Acron wydłużył okres przyjmowania zapisów

Grupa Acron po raz kolejny wydłużyła okres przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje ZA Tarnów, do 6 lipca z 29 czerwca - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Przedłużenie zapisów w wezwaniu przedstawiciele Acrona tłumaczą koniecznością analizy projektów uchwał na lipcowe NWZ ZA Tarnów, które zakładają emisję do 48.086.583 akcji zwykłych serii D.

To już kolejne przedłużenie okresu przyjmowania zapisów w wezwaniu na ZA Tarnów, po tym jak Acron przedłużył w połowie czerwca termin zapisów do 29 z 22 czerwca.

Reklama

"Jesteśmy w trakcie rozmów z akcjonariuszami Azotów Tarnów ws. ich uczestnictwa w wezwaniu. Podczas spotkań często pojawia się temat projektów uchwał na nadzwyczajne walne zgromadzenie zaplanowane na dzień 14 lipca 2012 r." - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Vladimir Kantor, wiceprezes grupy Acron.

"Projekty te niosą ryzyko rozwodnienia kapitału dla obecnych akcjonariuszy spółki. Brak jest również informacji odnośnie wysokości ceny emisyjnej. Dlatego też przedłużamy zapisy, by dać akcjonariuszom więcej czasu na przeanalizowanie obecnej sytuacji. Zaproponowane projekty uchwał są przedmiotem analizy także z naszej strony" - dodał.

Akcjonariusze Azotów Tarnów na walnym zgromadzeniu zaplanowanym na 14 lipca mają podjąć uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję do 48.086.583 akcji zwykłych serii D. Obecnie kapitał ZA Tarnów dzieli się na 64.115.444 akcji. Emisja miałaby nastąpić w ramach subskrypcji prywatnej albo otwartej z wyłączeniem prawa poboru w drodze oferty publicznej.

Grupa Acron, za pośrednictwem Norica Holding, w maju wezwała do sprzedaży 41.550.037 akcji ZA Tarnów, dających 64,8 proc. głosów, po 36 zł za akcję. W wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na WZ.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | przyjmowanie | Acron | Santander Bank Polska | ANALIZY

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »