Reklama

Akcje nowej NWR dopuszczone do notowań w Londynie i Pradze

Akcje nowo utworzonej brytyjskiej spółki New World Resources zostały dopuszczone do notowań na giełdach w Londynie i Pradze. Rozpoczęcie notowań na GPW w Warszawie planowane jest na 9 maja.

"Nowa NWR ogłasza, że 256.780.388 jej akcji zwykłych serii A zostało w dniu dzisiejszym dopuszczonych na Listę Oficjalnych Notowań brytyjskiego Urzędu ds. Notowań w segmencie premium i do obrotu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie pod symbolem "NWR", oraz zostało dopuszczonych do obrotu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Pradze również pod symbolem "NWR". Nowa NWR potwierdza również, że uchwała podjęta przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie o warunkowym dopuszczeniu Nowych Akcji Serii A do obrotu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie stała się bezwarunkowa oraz że pierwsze notowanie Nowych Akcji Serii A na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jest planowane na dzień 9 maja 2011 r" - napisano.

Reklama

Z wcześniejszych informacji wynika, że wkrótce spółka będzie się ubiegać o wycofanie z notowań akcji spółki holenderskiej NWR N.V.

NWR przenosi miejsce rejestracji do Wielkiej Brytanii z Holandii. Spółka oferowała zamianę istniejących akcji na akcje nowo utworzonej spółki brytyjskiej NWR Plc w stosunku 1:1.

NWR podał w komunikacie, że oferta została przyjęta przez większość inwestorów i jest ważna.

Zamiana akcji miała charakter techniczny i, jak wyjaśniała spółka, nie ma wpływu na działalność i strategię spółki.

NWR tłumaczyła wcześniej zamiar przeniesienia miejsca rejestracji do Wielkiej Brytanii możliwością uzyskania pozycji w indeksie giełdowym FTSE (FTSE Index Series). Liczy, że spowoduje to poprawę pozycji i postrzegania grupy przez inwestorów międzynarodowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »