BESI rekomenduje Kredyt Inkaso

W raporcie z 29 lipca BESI podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla akcji Kredyt Inkaso oraz podnosi cenę docelową z 27,7 PLN do 40,4 PLN za akcję (co daje 26 proc. potencjał wzrostowy).

W raporcie z 29 lipca BESI podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla akcji Kredyt Inkaso oraz podnosi cenę docelową z 27,7 PLN do 40,4 PLN za akcję (co daje 26 proc. potencjał wzrostowy).

Kredyt Inkaso

Zdaniem analityków banku inwestycyjnego BESI, polski rynek będzie się konsolidował, a spółka jest potencjalnym celem przejęcia. Obecnie skala działalności spółki jest stosunkowo mała a koszty finansowania wysokie, jednak może ona stanowić dobrą bazę dla spółki, która nie jest obecna w Polsce a chciałaby wejść na rynek. BESI skłania się ku przekonaniu, że współpraca z PRA Group, jedną z największych spółek na świecie zajmujących się windykacją wierzytelności, może zakończyć się przejęciem. Nie jest pewne, kiedy może to nastąpić, ale analitycy postrzegają to jako jedyną strategię wyjścia z akcji, które mają raczej niską płynność.

Reklama

Ze względu na mniejszą skalę działalności, wyższy poziom zadłużenia i niższą efektywność windykacji, BESI uważa że Kredyt Inkaso powinien być zasadniczo wyceniany z dyskontem do Kruka. Jednak zdaniem analityków obecnie dyskonto to jest zbyt duże. Za 2015E wskaźnik C/Z spółki jest o 40 proc. niższy, podczas gdy jej wskaźnik EV/EBITDA gotówkowa jest o 26 proc. niższy.

W wywiadzie opublikowanym w Credit Today we wrześniu 2014 roku prezes PRA Group potwierdził, że po nabyciu przez nią Aktiv Kapital spółka jest zainteresowana kolejnymi akwizycjami, zarówno jeśli chodzi o zwiększenie swojej obecności na rynkach, na których jest już obecna, jak i wejście na nowe rynki. Strategia PRA polega na zaczepieniu się na rynku, a następnie wzrostu skali biznesu. Dodał również, że region Europy Środkowo-Wschodniej obejmuje wiele rynków posiadających swoje specyficzne cechy, do których jego spółka będzie musiała podchodzić indywidualnie. Dlatego BESI uważa, że akcjonariusze mogą zyskać dodatkową premię jeśli podawany przez analityków "scenariusz akwizycji" się spełni.

Łukasz Jańczak, Analityk, BESI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »