Reklama

CCC pozyskała z emisji pół miliarda złotych

CCC, producent i dystrybutor obuwia, sprzedał wszystkie oferowane 13,7 mln akcji nowej emisji po cenie emisyjnej 37 zł za sztukę. Tym samym spółka pozyskała z rynku prawie 507 mln zł. To rozwiązuje sporą część problemów z finansowaniem giełdowej firmy. Kurs CCC po tych informacjach wystrzelił.

Pieniądze zostaną przeznaczone na wzmocnienie kapitału obrotowego, w tym zakupu produktów na sezon jesienno-zimowy 2020.

- Przeprowadzona z sukcesem emisja akcji jest sygnałem, że inwestorzy, podobnie jak ja, wierzą w przyszłość CCC. Jestem przekonany, że umiejętności i wiedza, które pozwoliły nam zdobyć pozycję rynkowego lidera takie jak znajomość produktu, analiza potrzeb klienta, a także szybkie dostosowywanie się do zmian teraz pozwolą nam wzmocnić naszą pozycję po kryzysie. Środki pozyskane z emisji to bardzo ważny element tego planu - mówi Dariusz Miłek, szef rady nadzorczej CCC, który również wziął udział w emisji.

Reklama

Prezes spółki Marcin Czyczerski dodaje, że udało się ustabilizować sytuację finansową firmy. - Pozyskaliśmy dofinansowania w ramach rządowych programów pomocowych. Pracujemy nad finansowanie gwarantowanym przez BGK. Jako organizacja bardzo dynamicznie podjęliśmy działania, żeby przejść przez kryzys spowodowany pandemią "suchą nogą" - informuje.

To niejedyna dobra dla spółki informacja. W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że galerie handlowe zostaną otwarte już 4 maja. Tymczasem wcześniej sygnalizowano, że może do tego dojść po połowie maja. Decyzja o szybszym uruchomieniu placówek handlowych to prawdziwy prezent dla CCC i wielu innych spółek, które posiadają sklepy w galeriach.

Po ogłoszeniu przez premiera tej informacji kurs CCC wystrzelił z 39 zł do 46 zł. Z kolei w czwartek, po podaniu wyników emisji, przekroczył już w pewnym momencie 54 zł!

Spółka prowadzi cały czas rozmowy z instytucjami finansowymi. Przedstawiciele firmy podkreślają, że udało się już przedłużyć finansowanie, które pierwotnie miało być spłacone w tym roku, do końca kwietnia 2021 r. Zapewniają też, że jest ona w bardzo dobrych relacjach z bankami. CCC jest przekonane, że jeśli plan związany z refinansowaniem się powiedzie, firma będzie w stanie przetrwać również możliwą falę pandemii koronawirusa w drugiej połowie roku.

Monika Borkowska

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2019

CCC

116,2000 +2,6000 2,29% akt.: 24.06.2021, 17:51
  • Otwarcie 113,6500
  • Max 116,2000
  • Min 113,1500
  • Kurs odniesienia 113,6000
  • Suma wolumenu 99 929
  • Suma obrotów 11 491 531,60
  • Widełki dolne 102,3000
  • Widełki górne 125,0000
Zobacz również: CDRL ESOTIQ GLCOSMED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »