Reklama

Cena emisyjna akcji serii J Asseco Poland ustalona na 50 zł

Cena emisyjna akcji serii J Asseco Poland została ustalona na 50 zł - podała spółka w komunikacie. Prospekt emisyjny spółki zostanie opublikowany w środę, 13 października.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Asseco Poland w związku z ofertą publiczną 5.433.174 akcji serii J. Oferującym jest UniCredit CAIB Poland.

Reklama

Nowo emitowane akcje Asseco zostaną zaoferowane dotychczasowym akcjonariuszom spółki w ramach subskrypcji zamkniętej, przeprowadzanej w drodze oferty publicznej. Dzień prawa poboru ustalono na 18 października 2010 r.

Za pieniądze z emisji akcji s. J Asseco chce sfinansować zakup spółki Formula Systems. Płatność za akcje oraz przeniesienie własności Formula Systems na Asseco zostaną zrealizowane po wyrażeniu zgody przez Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Emblaze Ltd.

Harmonogram publicznej oferty akcji serii J Asseco Poland

Oferta Asseco Poland obejmuje 5.433.174 akcji serii J, które zostaną zaoferowane dotychczasowym akcjonariuszom spółki. Cena emisyjna akcji serii J została ustalona na 50 zł.

18 października - dzień prawa poboru akcji s. J;

22 października - pierwszy dzień notowania na GPW 77.565.530 jedostkowych praw poboru, początek przyjmowania zapisów w wykonywaniu prawa pobou i zapisów dodatkowych;

27 października - ostatni dzień notowania na GPW 77.565.530 jedostkowych praw poboru;

2 listopada - zakończenie przyjmowania zapisów w wykonywaniu prawa poboru i zapisów dodatkowych;

10 listopada - przydział oferowanych akcji objętych w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych;

12 listopada - przyjmowanie zapisów na oferowane akcje nieobjęte w wykonaniu prawa poboru i zapisów dodatkowych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie zarządu; przydział akcji podmiotom, które złożą zapisy w odpowiedzi na zaproszenie zarządu;

około 23 listopada - pierwsze notowanie PDA na GPW.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | 50+ | GPW | Asseco | poland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »