DI BRE obniżył zalecenie dla AB

Analitycy DI BRE, w raporcie z 18 marca, obniżyli rekomendację dla akcji AB do "trzymaj" z "kupuj" oraz podnieśli cenę docelową do 18,80 zł, z 15,13 zł.

Analitycy DI BRE, w raporcie z 18 marca, obniżyli rekomendację dla akcji AB do "trzymaj" z "kupuj" oraz podnieśli cenę docelową do 18,80 zł, z 15,13 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji na poziomie 17,50 zł, a w środę na zamknięciu za papiery spółki płacono 17,79 zł.

"Wyniki osiągnięte przez spółkę w pierwszym półroczu wskazują, że wiele czynników ryzyka uwzględnianych przez nas w poprzednim raporcie nie zmaterializowało się. Bardzo pozytywnie należy też ocenić działania zarządu zmierzające do podniesienia efektywności kapitału pracującego" - napisano w raporcie.

"Z drugiej strony utrzymujący się trend umocnienia złotego względem czeskiej korony powoduje, że niższe od wcześniej zakładanych mogą być tegoroczne przychody i rentowność brutto spółki. Dokonaliśmy szeregu korekt uwzględniających powyższe czynniki, które w ostatecznym rozrachunku podniosły naszą prognozę wyniku operacyjnego na bieżący rok obrotowy z 35,0 do 40,2 mln zł" - dodano.

Reklama

Uwzględniając lepsze wyniki osiągnięte przez spółkę analitycy DI BRE podnieśli cenę docelową do 18,8 zł.

"Jednocześnie dynamiczny wzrost notowań akcji AB (od początku lutego zyskały na wartości 26,4 proc.) zdyskontował naszym zdaniem poprawę wyników spółki. Dlatego też obniżamy naszą rekomendację z kupuj do trzymaj" - napisano.

PEŁNA LISTA REKOMENDACJI

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: analitycy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »