Reklama

DM BOŚ podnosi rekomendację KGHM

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 16 marca, podnieśli rekomendację KGHM do "kupuj" z "trzymaj". Cena docelowa akcji została podwyższona do 171,4 zł z 86,5 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 16 marca, podnieśli rekomendację KGHM do "kupuj" z "trzymaj". Cena docelowa akcji została podwyższona do 171,4 zł z 86,5 zł

Analitycy podali w raporcie, że pozytywnie oceniają perspektywy makroekonomiczne rynku miedzi, jednak bardziej jest to związane z umocnieniem USD niż cenami samego metalu, które DM BOŚ prognozuje na ten rok na poziomie 6,5 tys. USD/t.

"Zakładamy, że w przewidywalnej przyszłości kurs USD ustali się na poziomie 4,0 zł, pomimo tego, że w ciągu ostatnich 12 lat średni kurs wyniósł 3,16 zł" - napisano w raporcie.

"Wpływ kursów walut na rachunek wyników spółki jest znaczny; nasza docelowa prognoza EBITDA dla KGHM Polska w wysokości 6,25 mld zł zmaleje o ok. 2,2 mld zł, jeśli podstawimy kurs 3,16" - dodano.

Reklama

Autorzy raportu ocenili, że "Sierra Gorda ewoluuje w kierunku samowystarczalnego podmiotu, który ma zdolność generowania przepływów pieniężnych pozwalających na finansowanie inwestycji i obsługę długu zewnętrznego".

"Oczekujemy, że wprowadzone przez spółkę sposoby eliminacji tzw. wąskich gardeł w połączeniu z nieznaczną poprawą warunków makroekonomicznych pozwolą Sierra Gorda wygenerować w 2017/2018 roku 400/800 mln zł EBITDA" - czytamy.

Analitycy DM BOŚ ocenili ponadto, że obecnie walory KGHM są notowane przy niewygórowanych wskaźnikach P/E i EV/EBITDA (odpowiednio ok. 8x i 6x na 2017).

"Optymistycznie zakładamy w 2018 dalszą poprawę wyników KGHM, co może sugerować, że spółka jest niezasłużenie tania" - napisano. DM BOŚ prognozuje, że w 2017 rok przychody KGHM wzrosną do 22,28 mld zł z 19,16 mld zł, a zysk netto wyniesie 3,37 mld zł wobec 4,37 mld zł straty rok wcześniej. Analitycy spodziewają się 2 zł dywidendy na akcję z zysku za 2016 rok.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »