Reklama

Industrial Milk Company S.A. publikuje prospekt emisyjny

Industrial Milk Company, spółka działająca w sektorze rolniczym na Ukrainie, planuje z emisji akcji na GPW pozyskać około 226 mln zł brutto. Cenę maksymalną jednej akcji ustalono na 21 zł - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Zapisy na akcje ukraińskiej spółki z sektora rolniczego dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 11 do 20 kwietnia 2011 r. po cenie maksymalnej ustalonej na 21 zł.

ING Securities S.A. pełni rolę oferującego w związku z prowadzeniem oferty publicznej na terytorium Polski i dopuszczeniem akcji do obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Londyński Odział ING Bank N.V. pełni funkcję Globalnego Koordynatora, Prowadzącego Księgę Popytu oraz Głównego Menedżera Oferty. Investment Capital Ukraine pełni funkcję doradcy finansowego.

- Ukraina, jako jeden z największych eksporterów produktów rolnych na świecie, a jednocześnie rynek o stabilnym popycie wewnętrznym, daje duże możliwości dalszego rozwoju naszej spółki - mówi Ievgen Osypov, dyrektor wykonawczy IMC. - Środki pozyskane z oferty chcemy wykorzystać na zwiększenie skali działalności, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności. Do roku 2016 zamierzamy trzykrotnie zwiększyć powierzchnię gruntów rolnych, podwoić zdolności magazynowe oraz rozwijać nowoczesny park maszynowy. Wierzymy, że nasza dotychczasowe dokonania i strategia rozwoju spotkają się z zainteresowaniem inwestorów i w najbliższych tygodniach zadebiutujemy na warszawskiej giełdzie.

Reklama

Struktura oferty

Oferta publiczna akcji obejmuje do 12,4 mln akcji, w tym do 10.782.609 akcji nowej emisji. Akcje oferowane są indywidualnym i instytucjonalnym inwestorom w Polsce.

Przewidywany harmonogram oferty*

11 - 20 kwietnia 2011 r. - zapisy dla inwestorów indywidualnych

11 - 20 kwietnia 2011 r. - proces budowania księgi popytu i zapisy dla inwestorów instytucjonalnych

nie później niż 21 kwietnia 2011 r. - ustalenie ceny emisyjnej akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji

21 kwietnia 2011 r. lub zbliżony termin - przydział akcji

4 maja 2011 r. lub zbliżony termin - wprowadzenie akcji do obrotu

*daty dotyczące harmonogramu oferty mogą ulec zmianie

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w punktach obsługi klienta następujących domów maklerskich:

- ING Securities S.A

- DM PKO BP

- DM AmerBrokers S.A.

- DM BOŚ S.A.

- DM IDM S.A.

- BM Banku BPH S.A.

- Millenium DM S.A.

- NOBLE Securities S.A.

- DM BZ WBK S.A.

- DI BRE Banku S.A.

Inwestorzy indywidualni będą zapisywać się po cenie maksymalnej, która została ustalona na poziomie 21 zł za jedną akcję. Cena emisyjna zostanie ustalona w dniu 21 kwietnia na podstawie wyników budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Proces ten potrwa od 11 do 20 kwietnia. Cena emisyjna będzie taka sama zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych i nie może przekroczyć ceny maksymalnej.

Przewiduje się, że przydział akcji nastąpi około 21 kwietnia, a debiut akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 4 maja lub w zbliżonym terminie.

Strategia spółki i cele emisyjne

Celem IMC jest dalszy rozwój działalności rolniczej, tak aby osiągnąć trwałą pozycję wiodącą na całym rynku ukraińskim. Spółka chce dalej rozbudowywać bank ziemi rolnej poprzez wzrost organiczny oraz zakup praw najmu gruntów położonych w pobliżu obecnych lokalizacji. Wraz ze zwiększeniem areałów IMC będzie również rozwijać nowoczesny park maszynowy, w celu dalszego zwiększania efektywności operacyjnej.

Wpływy brutto z oferty, szacowane są na maksymalnie 226 milionów złotych i zostaną przeznaczone na sfinansowanie projektów rozwoju, obejmujących:

- zwiększenie powierzchni gruntów rolnych o 88 000 ha, z czego 30 000 ha może być nabyte w 2011 r.

- nabycie maszyn i urządzeń rolniczych w celu zaspokojenia potrzeb rosnącego banku ziemi

- rozbudowa o 130 000 ton magazynu zbóż i roślin oleistych z aktualnych 150 000 ton

- budowa magazynu ziemniaków o pojemności 80 000 ton

- zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na kapitał obrotowy po powiększeniu zdolności produkcyjnych

Akcjonariat

Obecnie 90% akcji Industrial Milk Company S.A. należy do spółki Agrovalley Limited kontrolowanej przez Oleksandra Petrova, założyciela Spółki i Przewodniczącego Rady Dyrektorów. Pozostałe akcje są pośrednio kontrolowane przez pozostałych założycieli IMC: Ievgena Osypova, Dyrektor Wykonawczy Spółki, Dmytro Martyniuka, Dyrektora Finansowego oraz Volodymyra Starostyshena, Wiceprezesa ds. Agronomi.

Po zakończeniu oferty i zakładając, że inwestorzy obejmą wszystkie akcje, Agrovalley Limited będzie kontrolował 58,2% akcji Spółki, a akcje oferowane będą reprezentować 34,9% kapitału Spółki.

Akcjonariusze Spółki oraz Spółka, zobowiązali się, że w ciągu 180 dni od dnia wprowadzenia akcji do obrotu nie będą m.in. emitować, oferować i sprzedawać akcji Spółki ani innych papierów wartościowych, związanych z własnością akcji.

Sprawdź bieżące informacje z rynku pierwotnego GPW w Biznes INTERIA.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »