Reklama

Izba Administracji Skarbowej utrzymała w mocy decyzję UKS ws. zobowiązań podatkowych Emperii za 2011 r.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, określającą wysokość zobowiązania podatkowego Emperii w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 i stwierdzającą zaległość w wysokości 142,5 mln zł - podała Emperia w komunikacie.

Spółka powzięła wiadomość o decyzji w związku z przeprowadzonym przez reprezentującą ją kancelarię podatkową przeglądem akt sprawy w siedzibie IAS.

Reklama

Emperia zapowiedziała, że poinformuje o otrzymaniu decyzji Dyrektora IAS i dalszych działaniach spółki w odrębnym raporcie.

Emperia poinformowała w końcu stycznia 2017 roku, że otrzymała decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej, wydaną w postępowaniu kontrolnym, w której UKS określił zobowiązanie podatkowe Emperii w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142,5 mln zł, a odsetki na dzień doręczenia decyzji wynoszą 52,4 mln zł.

Kilka dni później spółka podała, że nie zamierza tworzyć rezerw na zaległości podatkowe za 2011 rok wskazane w decyzji Urzędu Kontroli Skarbowej. Zarząd poinformował wówczas, że nie przewiduje, aby kwestia podatku wpłynęła negatywnie na realizację planów rozwojowych grupy.

Dowiedz się więcej na temat: Emperia Holding SA | izba administracji skarbowej | R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »