Jaka przyszłość czeka Intraco?
Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa powrót do negocjacji z inwestorami na temat sprzedaży akcji Intraco lub też włączenie tej spółki do tworzonego holdingu nieruchomościowego, który ma trafić w tym roku na giełdę - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.
- W przypadku Intraco rozważamy dwie możliwości. Albo powrócimy do negocjacji z inwestorami w sprawie sprzedaży akcji Intraco, albo włączymy tę spółkę w skład tworzonego holdingu nieruchomościowego - powiedział dziennikarzom w Sejmie Leszkiewicz.
Dodał, że decyzja w tej sprawie zapadnie po ustaleniach z doradcami resortu skarbu.
Pod koniec lutego Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o odstąpieniu od negocjacji w sprawie sprzedaży 85 proc. akcji Intraco. Wcześniej do negocjacji dopuszczono trzy podmioty: Bergold Holding, Griffin Topco oraz konsorcjum Wogorbi Finance i Radius Projekt.
Due diligence Intraco przeprowadzał też m.in. JW Construction.
Intraco jest właścicielem 39-piętrowego biurowca w Warszawie o powierzchni 31.500 mkw. Spółka jest także właścicielem Osiedla Biznesu na warszawskich Bielanach, położonego u zbiegu ulic Lektykarskiej i Smoleńskiego. Znajduje się tam 5 budynków o łącznej powierzchni 8.000 mkw.
Zgodnie z obecnymi planami MSP, Polski Holding Nieruchomościowy ma składać się z sześciu spółek Skarbu Państwa. Te spółki to: Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami AGRO, Dipservice, COBO, Składnica Księgarska, Kaskada i AGRO. Na holding nieruchomościowy ma przejść majątek wszystkich łączących się spółek w zamian za akcje nowej spółki.
Według wcześniejszych zapowiedzi Skarbu Państwa, Polski Holding Nieruchomości miałby zadebiutować na GPW w tym roku.