JSW samodzielnie analizowało możliwość fuzji z NWR, jednak odsuwa temat na rok-dwa
- Jastrzębska Spółka Węglowa prowadziła we własnym zakresie analizy w kwestii połączenia z New World Resources, jednak nie toczyły się oficjalne rozmowy z właścicielami tej spółki. JSW postanowiła przez najbliższy rok-dwa skupić się na swoich projektach - poinformował na konferencji prezes spółki, Jarosław Zagórowski.
- Prowadziliśmy analizy na bazie ogólnodostępnych dokumentów, ale nie podjęliśmy decyzji, co do wykorzystania tych analiz. Potrzebne byłoby przeprowadzenie głębokiego due diligence, ale w najbliższym czasie takich analiz nie będziemy prowadzić, bo chcemy się skupić na swoich działaniach i na projektach, które mamy - powiedział Zagórowski, pytany o temat fuzji z NWR.
Na pytania, co oznacza "najbliższy czas", odpowiedział: - Myślę, że mówimy o okresie roku-dwóch.
Poinformował również, że żadnych oficjalnych rozmów z właścicielami NWR nie było.
"Daily Telegraph" poinformował pod koniec lutego, że JSW podjęło wstępne rozmowy z BXR Group, właścicielem New World Resources, na temat fuzji z NWR. Prezes JSW zaprzeczył wówczas, że takie rozmowy miały miejsce, a biuro prasowe New World Resources odmówiło komentarza w tej sprawie.
Największa czeska spółka wydobywcza węgla kamiennego z siedzibą w Holandii. Pozyskuje surowiec w okręgu ostrawsko-karwińskim (Ostravsko-karvinské doly). OKK Koksovny a.s. należąca do NWR jest największym w Europie wytwórcą koksu dla odlewnictwa. NWR dostarcza paliwa dla ArcelorMittal, ČEZ, Dalkia, Dunaferr, Moravia Steel, U. S. Steel Košice, s.r.o., Verbund and Voestalpine. Zależna spółka NWR Karbonia nadzoruje prace nad dwoma projektami w południowej Polsce - Dębieńsko i Morcinek. Zatrudnia 18 553 osób. (KM)