KNF nałożyła na GetBack 1 mln zł kar

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na GetBack trzy kary pieniężne o łącznej wysokości 1 mln zł za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych - podała KNF w komunikacie.

Jak podano, spółka nienależycie wykonywała obowiązki informacyjne związane z informacjami poufnymi m.in. dotyczącymi pozyskiwania finansowania/przydziału obligacji, nie przekazywała też do publicznej wiadomości informacji poufnych o opóźnieniach w wykupie przez spółkę obligacji, braku wykupu obligacji lub braku zapłaty odsetek od obligacji.

Spółka nie podała też informacji poufnej o braku realizacji umowy nabycia portfeli wierzytelności na rynku hiszpańskim, zawartej w 2018 r. przez podmiot z grupy.

 KNF zauważyła, że kary nałożone na GetBack są znacznie niższe od maksymalnych z uwagi na uwzględnienie przez Komisję sytuacji finansowej spółki oraz okoliczności faktyczno-prawnych.

Reklama

Spółka zawarła z jej wierzycielami układ. 6 czerwca 2019 r. sąd restrukturyzacyjny zatwierdził zawarcie układu. Postanowienie o zatwierdzeniu układu jest prawomocne, a układ jest przez spółkę wykonywany.

Decyzja nie jest ostateczna. Strona może zwrócić się do KNF z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy albo wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Nie czekaj, rozlicz PIT 2020

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Afera GetBack | polska giełda | GetBack
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »