Reklama

MSP zakończyło proces budowania księgi popytu na PGE

Ministerstwo Skarbu Państwa zakończyło proces budowania księgi popytu na 131 mln akcji PGE po 19,2 zł za akcję. Resort poinformował o tym w komunikacie.

- Skarb Państwa informuje o zakończeniu w dniu 23 lutego 2012 roku procesu budowania księgi popytu na 131.000.000 akcji spośród 1.288.124.586 akcji spółki PGE Polska Grupa Energetyczna należących do Skarbu Państwa. Cena została ustalona w wysokości 19,20 złotych za akcję - podało MSP.

Z wyliczeń PAP wynika, że wspomniany pakiet 131 mln akcji stanowi ok. 7 proc. kapitału zakładowego PGE. Wartość transakcji wynosi około 2,515 mld zł.

W czwartek źródło zbliżone do konsorcjum oferujących poinformowało, że Skarb Państwa sprzedał 7-proc. pakiet akcji Polskiej Grupy Energetycznej po 19,20 zł za walor.

Reklama

Na czwartkowym zamknięciu kurs PGE wynosił 19,37 zł. W piątek na otwarciu sesji kurs wzrósł o 1,6 proc. do 19,68 zł.

Grupa Kapitałowa PGE jest największą grupą sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi 40 proc. a w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc - podaje spółka. Roczna produkcja energii elektrycznej w Grupie PGE w 2010 roku wyniosła ok. 53 TWh netto.

Dotychczas udział Skarbu Państwa w kapitale zakładowym PGE wynosił 69,29 proc.

Rada Gospodarcza o sprzedaży akcji PGE

Czwartkowa sprzedaż pakietu akcji PGE może stanowić wskazówkę, jak rynek przyjmie kolejne potencjalne oferty Ministerstwa Skarbu Państwa - napisała w codziennym biuletynie Rada Gospodarcza przy premierze.

- Sprzedaż może stanowić wskazówkę, jak rynek może przyjąć kolejne potencjalne oferty akcji ze strony MSP - napisano.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »