- Złoże zostanie zagospodarowane w 2011 roku przy wykorzystaniu platformy Skarv, co znacznie obniży nakłady inwestycyjne i umożliwi szybkie przejście do fazy produkcyjnej - napisano w komunikacie.
- Nowo odkryte złoże posiada istotne znaczenie ekonomiczne dla PGNiG Norway AS. Snadd North bezpośrednio powiększy udokumentowaną już na złożu Skarv bazę zasobową, która bez Snadd North wynosiła: 42,1 mld m3 gazu ziemnego, 16,5 mln m3 ropy naftowej oraz 5,5 mln ton NGL (w przeliczeniu to 434 milionów baryłek ekwiwalentu ropy - boe) - dodano.
PGNiG poinformował, że produkcja ze złoża Skarv jest spodziewana w II połowie 2011 roku, a obecnie projekt inwestycyjny jest zaawansowany w około 80 proc. i przebiega zgodnie z harmonogramem.









