Reklama

Polska Press przejęta przez Orlen

- Grupa Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press. Dzięki temu będzie mieć dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wydawnictwa - poinformował w poniedziałek na Twitterze prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

SPRAWDŹ NOTOWANIA PKN ORLEN

"Konsekwentnie poszerzamy obszary naszej działalności. Na bazie Sigma Bis zbudowaliśmy od podstaw profesjonalną agencję mediową, która sukcesywnie zdobywa nowych klientów, w tym komercyjnych. Przejęliśmy spółkę Ruch, co ułatwi nam wejście na rynek nowych punktów sprzedaży i rozwój usług e-commerce. Z kolei dostęp do 17,4 milionów użytkowników portali zarządzanych przez Polska Press, skutecznie wzmocni sprzedaż całej Grupy Orlen, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data. Podejmujemy działania, które wpisują się w nową strategię PKN Orlen do 2030 r. i będą efektywnie wspierać dynamiczny rozwój sieci detalicznej" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Reklama

W komunikacie podano, że według badania Mediapanel Polska za listopad 2020 r., serwisy internetowe Polska Press czyta 17,4 mln użytkowników miesięcznie.

Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Wydawnictwo w 2019 r. osiągnęło przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł. Portfolio grupy to także 500 witryn online, co - jak podano w komunikacie - czyni ją liderem polskiego internetu w kategorii informacje i publicystyka oraz w kategorii informacje lokalne i regionalne. Na przestrzeni ostatnich lat, liczba unikalnych użytkowników Polska Press wykazuje tendencję wzrostową, rosnąc w samym listopadzie 2020 r. 45 proc. rok do roku.

"Polska Press posiada bazę wiedzy na temat preferencji klientów, prowadzonych transakcji czy wartości koszyka w odniesieniu do grupy 60,07 proc. użytkowników internetu w całej Polsce. Dzięki temu w ramach Grupy Orlen możliwe będzie utworzenie nowych modeli biznesowych, które pozwolą na lepsze pokrycie geograficzne oraz dopasowanie oferty dla docelowej grupy klientów" - napisano.

Dodano, że przejęcie zwiększy efektywność działań reklamowych i marketingowych grupy Orlen, a także może wygenerować oszczędności w obszarze usług produkcji materiałów wideo w ramach grupy.

Zgodnie ze strategią do 2030 r. Orlen będzie rozwijał sprzedaż detaliczną poprzez rozwój nowoczesnych kanałów komunikacji, ekspansję sieci punktów odbioru paczek, digitalizację formatów sprzedaży oraz budowę platformy e-commerce w oparciu o sieć Ruch.

"W ramach działalności grupy Orlen na rynku mediów i reklamy możliwa jest również duża optymalizacja kosztów logistyki. Dla maksymalnego wykorzystania synergii rozważone zostanie stworzenie centrów logistycznych spółki Ruchu przy nowoczesnych drukarniach Polska Press" - dodano.

Sasin: Silny multibranżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele pokoleń

- Dzisiejsza akwizycja dokonana przez PKN Orlen to rozwój segmentu medialnego grupy. Silny multibranżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele kolejnych pokoleń - napisał na Twitterze wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"Dzisiejsza akwizycja dokonana przez @PKN_ORLEN to rozwój segmentu medialnego grupy. Martwi fakt, że opozycja widzi wszystko w perspektywie najbliższych wyborów i własnych wyimaginowanych obaw. Silny multibranżowy koncern będzie częścią polskiej gospodarki na wiele kolejnych pokoleń" - napisał na Twitterze w poniedziałek Sasin.

PKNORLEN

73,8400 0,3400 0,46% akt.: 16.05.2022, 17:51
  • Otwarcie 73,0000
  • Max 74,4200
  • Min 72,8000
  • Kurs odniesienia 73,5000
  • Suma wolumenu 623 442
  • Suma obrotów 45 958 558,32
  • Widełki dolne 65,7000
  • Widełki górne 80,3000
Zobacz również: CIECH GRUPAAZOTY LOTOS

Verlagsgruppe Passau: Zdecydowaliśmy się na sprzedaż Polska Press ze względów strategicznych

- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż Polska Press ze względów strategicznych - wyjaśnił Alexander Diekmann, dyrektor zarządzający i udziałowiec Verlagsgruppe Passau odpowiedzialny za działalność w Polsce. Na transakcję musi jeszcze wydać zgodę UOKiK.

Rzecznik prasowa Polska Press Joanna Pazio w oświadczeniu wyjaśniła, że 7 grudnia spółka PKN Orlen podpisała umowę przedwstępną na nabycie od HKM GmbH, właściciela Polska Press, 100 proc. udziałów w spółce.

Dodała, że ta transakcja jest uzależniona od zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak wyjaśniono, umowa kupna udziałów w spółce obejmuje biznes prasowy, internetowy i poligraficzny.

"Verlagsgruppe Passau w ciągu ostatnich dwóch dekad stworzyła jedną z największych firm medialnych w Polsce. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż ze względów strategicznych. Transakcja pozwoli nam kontynuować realizację strategii rozwoju, którą zapoczątkowaliśmy w ostatnich latach, w szczególności w Niemczech" - podkreślił cytowany w oświadczeniu Alexander Diekmann, dyrektor zarządzający i udziałowiec Verlagsgruppe Passau odpowiedzialny za działalność w Polsce.

Dodał, że "rodzina Diekmann pragnie podziękować kierownictwu i wszystkim pracownikom Polska Press za doskonałą i owocną współpracę w ciągu ostatnich 26 lat". - Jesteśmy przekonani, że nowy właściciel zapewni Polska Press perspektywy dalszego rozwoju - zaznaczył Diekmann.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »