Reklama

Rank Progress podaje wyniki za 2015 rok

W 2015 r. Rank Progress o niemal 16 proc. zwiększył przychody, wypracował także 14,8 mln zł dodatnich gotówkowych przepływów operacyjnych.

W 2015 r. Rank Progress o niemal 16 proc. zwiększył przychody, wypracował także 14,8 mln zł dodatnich gotówkowych przepływów operacyjnych.

73,8 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2015 roku wobec 63,7 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego wypracował legnicki deweloper. Ten około 16-procentowy wzrost jest głównie efektem sprzedaży nieruchomości gruntowej w Mielcu oraz sprzedaży wygenerowanej przez spółki grupy zajmujące się działalnością handlową i handlowo rozrywkową. Przychody pochodzące z czynszów najmu wzrosły nieznacznie w ujęciu rocznym z 62,2 mln zł do 63 mln zł.

Zysk na sprzedaży Grupy wyniósł 13,2 mln zł wobec 12,8 mln zł. Na działalności operacyjnej spółka odnotowała wyniki ujemny, co było konsekwencją księgowych przeszacowań w dół wartości niektórych nieruchomości komercyjnych. Wynik na nieruchomościach wyniósł -29,6 mln zł, co spowodowało stratę EBIT w wysokości ok. 18,9 mln zł.

Reklama

Warto zauważyć jednak, że przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej spółki w 2015 roku wyniosły niemal 15 mln zł in plus, a na koniec grudnia na kontach firmy było 8,14 mln zł gotówki.

Wynik netto ukształtował się na poziomie ujemnym i wyniósł 50,8 mln zł. To z kolei było efektem kosztów finansowych, które wprawdzie zmniejszyły się znacznie (-21 proc.) w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale wciąż najsilniej ciążą na wynikach Grupy.

- Naszym celem priorytetowym na obecny rok jest znaczna redukcja zadłużenia, restrukturyzacja operacyjna oraz rozpoczęcie kolejnych procesów inwestycyjnych - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress - Aby zrealizować te cele chcemy albo sfinalizować sprzedaż portfolio naszych nieruchomości, albo pozbyć się aktywów niepracujących, które nie wpisują się w tej chwili w naszą strategię - dodaje Jan Mroczka.

O Rank Progress SA

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Opr. KM

Sprawdź: PROGRAM PIT 2015

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »