Reklama

Rank Progress podaje wyniki za 2015 rok

W 2015 r. Rank Progress o niemal 16 proc. zwiększył przychody, wypracował także 14,8 mln zł dodatnich gotówkowych przepływów operacyjnych.

73,8 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2015 roku wobec 63,7 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego wypracował legnicki deweloper. Ten około 16-procentowy wzrost jest głównie efektem sprzedaży nieruchomości gruntowej w Mielcu oraz sprzedaży wygenerowanej przez spółki grupy zajmujące się działalnością handlową i handlowo rozrywkową. Przychody pochodzące z czynszów najmu wzrosły nieznacznie w ujęciu rocznym z 62,2 mln zł do 63 mln zł.

Reklama

Zysk na sprzedaży Grupy wyniósł 13,2 mln zł wobec 12,8 mln zł. Na działalności operacyjnej spółka odnotowała wyniki ujemny, co było konsekwencją księgowych przeszacowań w dół wartości niektórych nieruchomości komercyjnych. Wynik na nieruchomościach wyniósł -29,6 mln zł, co spowodowało stratę EBIT w wysokości ok. 18,9 mln zł.

Warto zauważyć jednak, że przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej spółki w 2015 roku wyniosły niemal 15 mln zł in plus, a na koniec grudnia na kontach firmy było 8,14 mln zł gotówki.

Wynik netto ukształtował się na poziomie ujemnym i wyniósł 50,8 mln zł. To z kolei było efektem kosztów finansowych, które wprawdzie zmniejszyły się znacznie (-21 proc.) w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale wciąż najsilniej ciążą na wynikach Grupy.

- Naszym celem priorytetowym na obecny rok jest znaczna redukcja zadłużenia, restrukturyzacja operacyjna oraz rozpoczęcie kolejnych procesów inwestycyjnych - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress - Aby zrealizować te cele chcemy albo sfinalizować sprzedaż portfolio naszych nieruchomości, albo pozbyć się aktywów niepracujących, które nie wpisują się w tej chwili w naszą strategię - dodaje Jan Mroczka.

O Rank Progress SA

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Opr. KM

Sprawdź: PROGRAM PIT 2015

Dowiedz się więcej na temat: R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »