Reklama

Ronson Development z pozwoleniem na budowę II etapu osiedla Nova Królikarnia

Ronson Development uzyskał pozwolenie na budowę II etapu prestiżowego osiedla Nova Królikarnia na Starym Mokotowie. Aktualnie w ramach przedsprzedaży dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich oraz 45 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej. Obszar inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego "Pod skocznią", który jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia, którego początki sięgają XVIII wieku.

Ronson Development uzyskał pozwolenie na budowę II etapu prestiżowego osiedla Nova Królikarnia na Starym Mokotowie. Aktualnie w ramach przedsprzedaży dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich oraz 45 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej. Obszar inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego "Pod skocznią", który jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia, którego początki sięgają XVIII wieku.

- Nova Królikarnia to najbardziej prestiżowy projekt realizowany przez Ronson Development. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę drugiego etapu zdecydowaliśmy się na uruchomienie przedsprzedaży. W pierwszej kolejności chcemy, aby nasza oferta trafiła do klientów, którzy zgłaszali nam wcześniej zainteresowanie tym wyjątkowym projektem. Jego obszar objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego "Pod skocznią", który zakłada stworzenie miasta-ogrodu w tej części Warszawy. Zgodnie z ideą autorów planu, budynki tam powstające nie mogą osiągać więcej niż 11 metrów, a na samych osiedlach należy zadbać o zapewnienie minimum 60 proc. tzw. powierzchni czynnej biologicznie. Novą Królikarnię cechuje zatem niska zabudowa i otoczenie terenów zielonych, ze starym drzewostanem. Ponadto, mieszkańcy będą mogli spacerować nad specjalnie zaprojektowanym na potrzeby osiedla jeziorem - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Reklama

W ramach przedsprzedaży II etapu Novej Królikarni dostępnych jest 28 apartamentów w willach miejskich o powierzchni od 55 do 131 m kw. Ich cena zaczyna się od 10 800 zł za m kw. Ponadto, deweloper wprowadzi do oferty 45 mieszkań w metrażach od 43 do 118 m kw. w cenie od 10 012 zł za m kw. W I etapie osiedla powstaje 51 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej. Ponad 70 proc. z nich zostało już sprzedanych.

- W trakcie pracy nad projektem Novej Królikarni mieliśmy wysoko postawioną poprzeczkę, nie tylko z uwagi na prestiżową lokalizację w sercu Starego Mokotowa, ale również z uwagi na jego zabytkowy charakter. W pobliżu znajduje się Królikarnia oraz liczący ponad 100 lat park z kolekcją rzeźb wybitnych twórców. Musieliśmy znaleźć rozwiązanie, by odpowiednio połączyć minimalistyczny i nowoczesny charakter naszej zabudowy z historycznym charakterem tej części Warszawy. Pracę nad projektem powierzyliśmy cenionej pracowni Kuryłowicz&Kuryłowicz - dodaje Gutowski.

W pobliżu inwestycji powstaje również ponad 1200-metrowy odcinek drogi, który Ronson Development i Skanska Residential Development Poland budują wspólnie we współpracy z miastem stołecznym Warszawa. Droga, której koszt pokryją w całości deweloperzy, zapewni dogodny dojazd do inwestycji powstających pod Skarpą warszawską.

Ukończenie drogi oraz I etapu osiedla Nova Królikarnia planowane jest na IV kwartał br. Budowa II etapu osiedla rozpocznie się na przełomie lipca/sierpnia, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2018 r. Generalnym wykonawcą pierwszych dwóch etapów inwestycji jest Mostostal Warszawa.

Ronson Development pełni funkcję menedżera projektu Nova Królikarnia.

- - - - -

Ronson Development

Ronson Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Od początku swojej działalności w 2000 r. Ronson zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. Od 2007 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ronson tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Obecnie, w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów - są w niej zarówno apartamenty jak i lokale z segmentu popularnego.

Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Ronson jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii "Relacje inwestorskie" organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spo?łki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentoó Giełdowych.

Opr. KM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »