Reklama

Scripps Networks wzywa do sprzedaży 45,63 proc. akcji TVN

Scripps Networks, przez spółkę zależną Southbank Media, wzywa do sprzedaży 160.952.702 akcji, stanowiących 45,63 proc. akcji TVN, po 20 zł za walor - podał pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.

Wzywający w wyniku wezwania chce stać się właścicielem 100 proc. akcji TVN.

Reklama

Zapisy będą przyjmowane od 24 lipca do 24 sierpnia 2015 r.

"W przypadku osiągnięcia co najmniej 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu TVN, wzywający rozpocznie proces przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych TVN. Następnie zniesie dematerializację akcji spółki oraz doprowadzi do zaprzestania notowań akcji spółki na GPW" - napisano.

DM BOŚ rekomenduje sprzedaż akcji w odpowiedzi na wezwanie.

Należąca do Scripps Networks Interactive (SNI) spółka Southbank Media Limited oferuje 20 zł akcję TVN w ogłoszonym wezwaniu na 160,95 mln akcji (47,3%). SNI w wyniku wezwania chce stać się właścicielem 100% akcji TVN.

SNI nie określił minimalnej liczby akcji, którą musi skupić, by wezwanie doszło do skutku i zobowiązał się do nabycia wszystkich akcji, na które zapisy zostaną złożone. Jeśli skupione akcje będą reprezentować co najmniej 90% łącznej liczby głosów, SNI uruchomi obowiązkowy skup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych i wycofa TVN z obrotu giełdowego. Zapisy będą przyjmowane od 24 lipca do 24 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »