Skuteczne negocjacje "Polic"
Zakłady Chemiczne "Police" S.A. podpisały 13 lutego 2012 r. aneks do umowy kredytu z PKO BP SA. Na jego mocy do 30 września 2014 roku wydłużony został okres wykorzystania limitu kredytu, a także obniżona została marża banku. Nowe warunki spłaty kredytu to wynik znacznej poprawy kondycji finansowej zakładów.
- Korzystny dla Z.Ch. "Police" aneks do umowy kredytowej to kolejny z widocznych efektów synergii w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów. Jako Grupa mamy możliwości wynegocjować
w bankach korzystniejsze warunki, co przekłada się na uzyskanie niższego oprocentowania. To również dowód poprawy kondycji finansowej i rosnącej wiarygodności zakładów dla kredytodawców - komentuje prezes zarządu Z.Ch. "Police" S.A. Krzysztof Jałosiński.
Umowa kredytu w formie limitu kredytowego przeznaczonego na różne cele podpisana została z PKO BP SA 30 stycznia 2007 r. Na mocy podpisanego aneksu wydłużony został okres umowy z bankiem oraz obniżono marżę kredytodawcy.
Tutaj sprawdzisz notowania spółki Police S.A.
Zakłady Chemiczne "Police" S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do grupy Azoty Tarnów. W 1995 roku "Police" S.A. zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Dzięki ok. 50 proc. sprzedaży produkcji na rynkach zewnętrznych, Zakłady Chemiczne "Police" S.A. znajdują się w gronie największych polskich eksporterów.
Spółkę wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja do produkcji bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego, a także wysoka pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych. W lipcu 2005 roku Zakłady Chemiczne "Police" S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
W dniu 19 sierpnia 2011 roku w wyniku nabycia przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. 49.500.000 akcji zwykłych na okaziciela Z.Ch. "Police" S.A., odpowiadających łącznie 66 proc. kapitału zakładowego Zakłady Chemiczne "Police" S.A. weszły do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów.
Opr. MM