Solorz-Żak zrezygnował z RN Cyfrowego Polsatu; powołani zostali Szeląg i Kapuściński

Zygmunt Solorz-Żak złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała spółka w porannym komunikacie. NWZ grupy powołało z dniem 1 października do rady nadzorczej Tomasza Szeląga oraz Marka Kapuścińskiego.

"Solorz-Żak będzie się koncentrował na tworzeniu strategii oraz nadzorze nad ich wdrażaniem w grupie kontrolowanych przez siebie spółek" - podano w komunikacie.

Solorz-Żak był przewodniczącym rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu.

Powołany do RN Tomasz Szeląg pełnił w spółce funkcję członka zarządu ds. finansów od maja 2009 roku. Z kolei Marek Kapuściński przez ostatnich 25 lat związany był z firmą Procter&Gamble.

(PAP)

----------

DM BDM podniósł cenę docelową dla Cyfrowego Polsatu do 26,36 zł

Analitycy DM BDM, w raporcie z 15 września, podnieśli cenę docelową dla akcji Cyfrowego Polsatu do 26,36 zł z 24,65 zł, podtrzymując rekomendację "akumuluj".

Reklama

Raport został przygotowany przy kursie 23,9 zł.

"Do utrzymania pozytywnej oceny skłania nas perspektywa powrotu EBITDA segmentu klientów indywidualnych i biznesowych na ścieżkę wzrostu już w 2017 roku, gdyż spodziewamy się, że coraz lepsza monetyzacja klienta powinna być jeszcze bardziej widoczna jako czynnik determinujący" - napisano w raporcie.

Analitycy dobrze oceniają odczyty z bieżącego roku, wskazujące na przyrost RGU we wszystkich głównych usługach kontraktowych.

"W dalszym horyzoncie kluczowe znaczenie dla spółki w obszarze klientów indywidualnych i biznesowych może mieć stopniowa odbudowa wartości rynku telekomunikacyjnego (zwracamy uwagę, że nowy prezes UKE zapowiedział, że regulator będzie chciał doprowadzić do zatrzymania erozji wartości rynku trwającej od kilku lat)" - czytamy.

Zdaniem analityków drugim impulsem jest coraz bliższa perspektywa powrotu Cyfrowego Polsatu do grona spółek dywidendowych.

Zgodnie z prognozami DM BDM Cyfrowy Polsat jest obecnie handlowany przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2017-2018 wynoszącym odpowiednio 6,8x i 6,3x.

Inwestorzy powinni mieć na uwadze szereg czynników ryzyka związanych z działalnością spółki. Cyfrowy Polsat po przejęciu Polkomtela posiada dużą ekspozycję na rynek telekomunikacyjny (telefonia komórkowa), dla którego akceptowalne mnożniki rynkowe są odpowiednio niższe niż dla wcześniejszej struktury Cyfrowego Polsatu.

Uważamy, że przejęty Polkomtel notował w latach 2013-2014 optymalnie wysokie wyniki operacyjne. Dodatkowo spółka konsoliduje już Midasa, co zmienia model przyszłego finansowania niezbędnych inwestycji w infrastrukturę.

Zmiany w sposobie funkcjonowania mediów publicznych (docelowa transformacja na media narodowe) mogą przynieść wprowadzenie nowych podatków/opłat, obciążając tym samym nadawców prywatnych. Zwracamy uwagę na przedłużające się prace nad ostatecznym kształtem nowego modelu finansowania oraz wzmożone zapotrzebowanie na nową płynność ze strony TVP.

Udział Polsatu w grupie komercyjnej

Polsat był liderem oglądalności we wrześniu. Średni dobowy udział tego kanału spadł o 0,3 pkt. proc. rdr i wyniósł 12,1 proc. - wynika z danych Nielsen AM przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. Udział stacji wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 wyniósł 13,67 proc., po spadku o 0,46 pkt. proc. rdr.

Drugie miejsce w grupie komercyjnej 16-49 należało do TVN. Jego wynik we wrześniu spadł o 0,19 pkt. proc., do 13,32 proc.

Na trzecim miejscu znalazła się TVP2 (7,38 proc. udziału wobec 7,9 proc. rok wcześniej). Natomiast na czwartej TVP1 (6,54 proc. wobec 7,79 proc.).

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zygmunt Solorz-Żak | Cyfrowy Polsat SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »