Reklama

TP SA pożyczy w 17 bankach

Rada nadzorcza TP SA wydała pozytywną opinię w sprawie zawarcia umowy kredytowej z konsorcjum bankowym, w celu zrefinansowania zapadającej linii kredytowej. Kwota kredytu wynosić będzie 2 mld zł i będzie niższa o 0,5 mld zł od kwoty kredytu refinansowanego - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

- Analogicznie do umowy kredytowej z 20 lutego 2006 r., będzie to finansowanie odnawialne z terminem zapadalności nie dłuższym niż 5 lat. Linia kredytowa będąca przedmiotem opinii RN TP jest przeznaczona na zabezpieczenie płynności Grupy TP oraz zapewnienie finansowania ogólnych celów biznesowych Spółki - podano w komunikacie.

PAP już przed tygodniem informowała, powołując się na rynkowe źródła, że TP pozyska 2 mld zł kredytu od grupy 17 banków.

W lutym 2006 roku TP zawarła z konsorcjum dziewiętnastu banków umowę kredytu odnawialnego o łącznej wartości 2,5 mld zł na finansowanie bieżącej działalności. Spłata kredytu przypada na luty 2011 roku.

Reklama

TP SA i TVN będą współpracować; pozytywny wpływ na ich EBITDA po ok. 100 mln zł

Telekomunikacja Polska i TVN podpisały ramową umowę o współpracy dotyczącą wzajemnego oferowania produktów i usług oraz współtworzenia nowych ofert i usług. Według spółek, w ciągu pięciu lat, pozytywny wpływ na ich EBITDA wyniesie po około 100 mln zł - podały w czwartkowych komunikatach TVN i TP SA.

- Strony uzgodniły w szczególności, że będą współpracowały w obszarach dostarczania treści programowych, abonamentowych i przedpłaconych usług płatnej telewizji satelitarnej, wideo na żądanie, dystrybucji szerokopasmowego dostępu do internetu, a także w obszarach technologii telewizyjnej oraz marketingu - napisano w komunikacie.

- Po wprowadzeniu w życie współpracy przewidzianej w Umowie Ramowej, Grupa TP będzie świadczyła usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz inne usługi telekomunikacyjne na rzecz obecnych i przyszłych klientów platformy satelitarnej "n", natomiast Grupa TVN stanie się głównym partnerem Grupy TP w zakresie dostarczania treści - dodano.

W komunikacie napisano, że Grupa TP poszerzy swoją podstawową ofertę telewizyjną o treści dostarczane przez TVN oraz o ofertę "n" dla pakietów płatnej telewizji.

- Dostęp do szerokopasmowych usług internetowych stanowi kolejny istotny trend w Polsce, dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Grupą TP, która jest wiodącym dostawcą tych usług w kraju - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Markus Tellenbach, prezes zarządu Grupy TVN.

- Nasza współpraca doprowadzi do dalszego wzmocnienia pozycji Grupy TVN na rynku płatnej telewizji w efekcie pogłębienia relacji z klientami poprzez zapewnienie im łatwego dostępu do najszerszego wachlarza usług komunikacyjnych wysokiej jakości w ramach zintegrowanych ofert produktowych. Ponadto, wzmocnienie potencjału sprzedaży usług platformy "n" poprzez dostęp do bazy klientów Grupy TP, wzrost naszej widoczności na rynku poprzez jej punkty sprzedaży, a w efekcie możliwość dalszego rozwijania bazy klientów segmentu premium płatnej telewizji "n", buduje dodatkową wartość dla Grupy TVN - dodał.

Z kolei Maciej Witucki, prezes zarządu Grupy TP powiedział, że umowa ta stanowi ważny krok w procesie umacniania oferty Grupy TP w zakresie usług zintegrowanych.

- Bardzo doceniamy możliwość dostarczania naszym klientom najlepszych treści programowych udostępnianych przez Grupę TVN, zarówno jej własnych kanałów telewizyjnych, jak i wybranych produkcji podmiotów trzecich - dodał.

W komunikacie napisano też, że Grupa TP i Grupa TVN rozpoczną długotrwałą współpracę w zakresie technologii telewizyjnej.

- W ramach współpracy, obecnie wykorzystywane technologie będą stopniowo harmonizowane, co umożliwi przedstawianie klientom jednolitej oferty usług. Ten aspekt współpracy podkreśla wiodącą technologiczną rolę platformy "n" w segmencie satelitarnym, co przełoży się na unikalne doświadczenia klientów z odbioru telewizyjnych usług satelitarnych i opartych o protokół IP. Współpraca w tym obszarze przyniesie oszczędności zarówno w zakresie kosztów operacyjnych jak i nakładów inwestycyjnych, wynikające ze wspólnego wykorzystywania i rozwijania technologii - dodano.

Spółki podały, że umowa ramowa została zawarta na okres dziesięciu lat, z możliwością jej wcześniejszego wypowiedzenia przez każdą ze stron po upływie trzech lat, ze skutkiem jej rozwiązania po upływie kolejnych dwóch lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »