Reklama

UOKiK dał zgodę na nabycie części mienia spółki Polimex-Mostostal

Highlander International (Luksemburg) należy do grupy kapitałowej Highlander Partner, która jest funduszem skupiającym się na bezpośrednich inwestycjach w wielu branżach (m.in. ochrona zdrowia, produkty spożywcze, materiały budowlane i handel detaliczny).

Polimex-Mostostal jest giełdową spółką inżynieryjno-budowlaną świadczącą usługi m.in. w branży budowlanej, chemicznej i energetycznej. W wyniku koncentracji Highlander International nabędzie część mienia spółki Polimex-Mostostal, tj. Zakład ZREW Oddział Transformatorów w Łodzi, którego przedmiotem działalności jest produkcja i modernizacja olejowych transformatorów mocy.

Reklama

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

Dowiedz się więcej na temat: UOKiK | Polimex-Mostostal SA | handel detaliczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »