Dofinansowanie z Poznaj Polskę 2023. Już przyjmują wnioski, dają pieniądze na wycieczkę szkolną

Poznaj Polskę 2023 wystartowało. Ruszył nabór do czwartej edycji programu dofinansowania wycieczek szkolnych. Program pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN) ruszył 6 marca, w ramach akcji dofinansowań do wycieczek szkolnych przeznaczone ma zostać 50 mln zł. Pierwszeństwo w składaniu wniosków w programie Poznaj Polskę 2023 mają szkoły, które nie otrzymały dofinansowania w poprzednich edycjach programu.

Wnioski składane przez szkoły o dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach programu Poznaj Polskę 2023 są już przyjmowane. MEiN informuje, że będzie je można składać do wyczerpania pieniędzy.

Ustalono, że w pierwszej kolejności wnioski będą mogły składać placówki, które nie otrzymały wsparcia finansowego w poprzednich edycjach programu. Nabór dla pozostałych szkół rozpocznie się 20 marca. - Tak będzie również przy kolejnej transzy, która będzie uruchamiana w perspektywie kolejnych miesięcy – mówił minister edukacji Przemysław Czarnek.

Reklama

Poznaj Polskę 2023 wniosek. Dofinansowanie od 5 do 15 tysięcy złotych na wycieczkę szkolną

W ramach programu Poznaj Polskę 2023 dofinansowaniu podlegają trzy rodzaje wycieczek. Do kwoty 5 tys. zł wyjazdy jednodniowe. Na dopłatę do 10 tys. zł mogą liczyć wycieczki dwudniowe. A trzydniowe - do 15 tys. zł.

By można było liczyć na wsparcie, w wyjeździe musi wziąć udział co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia każdego z nich nie może przekroczyć 150 zł na dobę. Wzorem poprzednich edycji, budżet został podzielony na województwa według liczby uczniów. 

Zmiany w Poznaj Polskę 2023. Uczniowie mogą liczyć na więcej w programie dofinansowania

Poznaj Polskę 2023 zwiększono liczbę ścieżek edukacyjnych, z których mogą skorzystać szkoły. Do trzech istniejących - Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami Wielkich Polaków oraz Kultura i dziedzictwo narodowe dodano dwie - Śladami Wielkich Polaków oraz Odkrywamy Skarby Wsi. 

O ponad połowę zwiększono też liczbę miejsc, które trzeba odwiedzić realizując dany moduł. W pierwszej edycji programu Poznaj Polskę było ich 760, teraz jest 1261. Wybór miejsc był konsultowany z ekspertami. Między innymi z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym a w przypadku zwiedzania obszarów wiejskich - z resortem rolnictwa i Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Najpopularniejsze miejsca odwiedzin

Najchętniej odwiedzanymi miejscami były: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zabytkowa część Krakowa, Zamek Królewski i Hydropolis - Interaktywne Muzeum Wody we Wrocławiu. Organizatorzy wyjazdów chętnie wybierali też warszawskie Łazienki, Stare Miasto w Toruniu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Wawel a także Kopalnię Soli w Wieliczce.

Program Poznaj Polskę rozpoczął się jesienią 2021 roku. Od tamtej pory ministerstwo edukacji przekazało na niego ponad 130 mln zł. Dofinansowania udzielono ponad 13 tys. wycieczek szkolnych i prawie 700 tys. uczniów.

ew

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »