Ferie zimowe 2023. Z których województw uczniowie odpoczną jako pierwsi?

​Od 14 stycznia rozpoczną się ferie zimowe w polskich szkołach. W pierwszej kolejności przerwą zimową będą mogli cieszyć się uczniowie w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim.

W połowie stycznia rozpoczną się fermie zimowe w szkołach, które odbędą się w czterech terminach. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego. 

W pierwszej kolejności, od 14 do 29 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Następnie od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieć uczniowie z województw podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego.

Trzecimi w kolejce są uczniowie szkół z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego. Ich przerwa zimowa będzie trwać od 28 stycznia do 12 lutego.  

Reklama

Natomiast od 11 do 26 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego. Następna przerwa w nauce w szkołach zaplanowana jest na Wielkanoc, w terminie od 6 do 11 kwietnia.

Jak ustalane są terminy ferii zimowych?

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego. 

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym - na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. 

Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego. 

Oprac. AB/PAP

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ferie zimowe 2023 | szkoła
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »