GPW: Czy PZU wisi na włosku?

Do majowego debiutu PZU jest jeszcze sporo czasu. Ale tylko w teorii. Jeśli spółka i nadzór się nie sprężą, trzeba o tym terminie zapomnieć - ostrzega "Puls Biznesu".

Gigant musi złożyć prospekt w drugim tygodniu marca - wynika z informacji gazety. Jeśli więc PZU nie uda się przyspieszyć audytu i KNF się nie spręży, oferta roku przesunie się na jesień. Giełdowi gracze, którzy będą chcieli wziąć udział w ofercie, określanej jako hit 2010 r., powinni się nastawić na skromną majówkę. Zaraz po powrocie będą musieli wysupłać pieniądze, bo wtedy kończyć się mają zapisy na akcje PZU. Najpóźniej 14 maja gigant musi się bowiem pojawić na parkiecie. Wszystko dlatego, iż oferta ma być przeprowadzona na podstawie amerykańskiego prawa - zaznacza "Puls Biznesu" w obszernej publikacji na ten temat.

Reklama

Wielkie zwolnienia przed debiutem na GPW!

Rzecznik firmy Michał Witkowski mówił w ubiegłym tygodniu PAP, że "stabilna sytuacja finansowa spółki daje możliwość zapewnienia pracownikom objętym procesem restrukturyzacji dobrych warunków odejść".

- Planowane jest uruchomienie programu ponadstandardowych rekompensat i doradztwa zawodowego - podkreślił Witkowski. Wyraził nadzieję, że dialog ze stroną społeczną doprowadzi do zawarcia porozumienia, które z jednej strony będzie korzystne dla odchodzących pracowników, zaś z drugiej umożliwi grupie PZU jej dalszy, stabilny rozwój.

Po przeprowadzonej do tej pory restrukturyzacji oraz realizacji programu dobrowolnych odejść, zatrudnienie w firmie wynosi teraz 15 tys. 500 osób. PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Polsce; jako spółka pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń działa od 1991 roku.

Po przeprowadzonej do tej pory restrukturyzacji oraz realizacji programu dobrowolnych odejść, zatrudnienie w firmie wynosi obecnie 15 tys. 500 osób. PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Polsce; jako spółka pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń działa od 1991 roku.

PAP/PulsBiznesu
Dowiedz się więcej na temat: PZU SA | puls | GPW | Puls Biznesu | gigant

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »