Reklama

GUS: Produkcja przemysłowa w październiku rdr wzrosła o 1,0 proc.

Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 1,0 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 3,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wzrostu produkcji w październiku rdr o 0,7 proc., a mdm wzrostu o 2,8 proc.

Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo w październiku wzrosła rdr o 3,8 proc., a mdm wzrosła o 1,6 proc.

Reklama

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

GUS: W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu w przetwórstwie przemysłowym pogorszył się mdm

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przemyśle był gorszy niż w październiku - podał Główny Urząd Statystyczny.

Przetwórstwo przemysłowe

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 20,5 - niższym niż w październiku (minus 9,7).

Budownictwo

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 26,2 - niższym niż w październiku (minus 16,5).

Handel hurtowy

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 16,5 - niższym niż w październiku (minus 12,8).

Handel detaliczny

listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 26,3 - niższym niż przed miesiącem (minus 9,8).

Transport i gospodarka magazynowa

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 16,5 - niższym niż w październiku (minus 12,8).

Zakwaterowanie i gastronomia

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 61,1 wobec minus 29,0 w październiku. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 69,6) niż jednostki gastronomiczne (minus 56,4).

Informacja i komunikacja

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 3,9 - niższym niż przed miesiącem (plus 7,5).

Finanse i ubezpieczenia

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w listopadzie na poziomie minus 4,3 - niższym niż przed miesiącem (plus 3,8).

Dowiedz się więcej na temat: produkcja przemysłowa | dane makroekonomiczne | GUS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »