Jak się leczyć w UE?

Jak i za ile można się leczyć w krajach Unii Europejskiej? W oddziałach NFZ wkrótce powstaną punkty informacyjne, gdzie uzyskamy odpowiedzi na wszystkie podobne pytania. Po wstąpieniu do UE, Fundusz częściowo pokryje koszty naszego leczenia.

Przed wyjazdem do któregoś z krajów Unii warto zaopatrzyć się w specjalne formularze, które będą wydawane w oddziałach NFZ już pod koniec kwietnia. W razie potrzeby, tan druk będzie "polisą na leczenie".

Po 1 maja będziemy traktowani, jak obywatel państwa, w którym zachorujemy. Ale tu akurat może pojawić się problem - np. w Niemczech płaci się za pierwszą wizytę u lekarza, ze swej kieszeni dopłaca się także do leczenia szpitalnego. Musimy się liczyć z kosztami, że wyjeżdżając do kraju danego, takie koszty poniesiemy. To są koszty, które nie podlegają refundacji - mówi Barbara Nawrocka z bydgoskiego NFZ.

Reklama

Przed wyjazdem najlepiej więc dowiedzieć się, co w danym kraju nam przysługuje, a za co musielibyśmy płacić.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Narodowy Fundusz Zdrowia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »