Jest nowy prezes Polskich Portów Lotniczych. Ma doświadczenie w NATO

Nowym prezesem zarządu Polskich Portów Lotniczych został Andrzej Ilków - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie. Wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej CPK.

Dodano, że prezes PPL został wybrany w drodze konkursu, ogłoszonego 1 marca tego roku. Do tej pory Andrzej Ilków pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej CPK, z której w poniedziałek złożył rezygnację.

Kim jest nowy prezes PPL?

W komunikacie podano, że Andrzej Ilków był dyrektorem Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Przeprowadził proces rejestracji lotniska, a także z sukcesem zakończył zainicjowany proces aplikacji o środki unijne na modernizację portu.

W 2008 roku rozpoczął pracę na Lotnisku Chopina w Warszawie, w nowo powstałym Biurze Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych. Zainicjował i wprowadził na lotnisku proces koordynacji rozkładów lotów, który jest wykorzystywany do dzisiaj. Nadzorował proces rozbudowy Lotniska Chopina w latach 2011-2014. Uczestniczył także w pracach Technical Operation Safety Committee, europejskiej organizacji Airport Counsil International.

Reklama

Zasiadał w radach nadzorczych spółek: Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o., Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów sp. z o.o., Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin sp. z o.o., Portu Lotniczego Poznań-Ławica, oraz ACS sp. z o.o., GDN Airport Services S.A.

PPL zarządza Lotniskiem Chopina

Ilków jest absolwentem wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez 20 lat, kolejno awansując, pełnił służbę w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Uczestniczył w misji pokojowej ONZ w Syrii i Izraelu oraz misji NATO w Kosowie.

Spółka akcyjna Polskie Porty Lotnicze jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie - największy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL. Posiada udziały lub akcje 17 spółek m.in. zarządzających portami lotniczymi. Spółka jest własnością Skarbu Państwa, a nadzór nad PPL pełni Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: PPL | PLL LOT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »